13.4.2018 10:53

Sedenie spĺňajúce vaše nároky

Na stoličke presedíme denne dlhé hodiny. Či už je to v práci, škole, alebo len pri bežnom trávení voľnočasových aktivít.

. Ľudí často sužujú bolesti chrbtice, ktoré sú spôsobené práve dlhým sedením v takmer nemennej polohe. Ani si neuvedomuje, aké potrebné je pre správne držanie tela sedenie, ktoré je funkčné. Je veľmi dôležité, aby bola sedačka pohodlná a maximálne prispôsobená telu. S modernou dobou sa stoličky čoraz viac prispôsobujú potrebám ľudí a sú teda špecificky zaradené do kategórií. Pri kúpe je nutné zohľadniť vlastné potreby a nároky. Samozrejme, výber sa odvíja od toho, do akej miestnosti sedenie potrebujete.

Ako si vybrať stoličku?

ü ideálne rozmery stoličky - tie sú spätá s výškou a váhou užívateľa. Sú však všeobecné pravidlá, ktorých by sme sa mali pridržiavať. Sem patrí napr. dostatočná šírka sedadla alebo nie príliš vysoká stolička, aby sme chodidlami dosiahli ku zemi. Dobrým riešením, je v tomto prípade, podložka pod nohy. Existuje však i špeciálne upravená stolička pre dieťa alebo ženu.

ü dizajn – pre väčšinu z nás je dizajn dôležitý, avšak je i veľmi subjektívnou záležitosťou. Decentnosť je v minimalizme a jemných tónoch. Dnes je naozaj z čoho vybrať, preto možno ulahodiť každému jedincovi. No trhu sú dostupné rôzne materiály a prevedenia stoličiek. Či už je to drevo, drevotrieska, plast...

ü opierky – nie sú nevyhnutnou súčasťou stoličiek. Sú viac-menej záležitosťou komfortu, ale i mierne zvýšenej bezpečnosti.

stolička na mieru – ideálny variant, pokiaľ túžite po stoličke, ktorá bude dokonale prispôsobená vašim požiadavkám a postave.

Inšpirácie do bytu, príbytku i kancelárií

Ku obytným alebo kancelárskym priestorov neodmysliteľne patrí sedenie. Na výber máme z veľkého množstva stoličiek. Samozrejme, každá je prispôsobená svojmu účelu. Ponúkame vám možnosti, ktorými sa hravo inšpirujete pri vyberaní stoličiek do súkromných i verejných miest. Nájsť tú správnu inšpiráciu pri zariadení bytu je často neľahká úloha.

· Konferenčné stoličky

Ako už zo samotného názvu vyplýva, ide o stoličky, ktoré sú určená najmä do rokovacích miestností, kancelárií a čakárni. S modernou dobou sa však stávajú i súčasťou bytového nábytku . Väčšinou sú vyrobené z plastu alebo kovu, a pokryté poťahom, ktorý ich robí viac pohodlné. Ich veľkou výhodou je skladnosť, rýchla manipulácia a nízka váha, čo oceníme najmä pri premiestňovaní. Kvalitné konferenčné stoličky ponúka spoločnosť bajex s.r.o., ktorá patrí k lídrom na trhu.

· Jedálenské stoličky

Vybrať si môžeme buď samostatne stoličky a stôl, alebo si môžeme rovno zakúpiť súpravu jedálenskej zostavy. Ťažko povedať, ktorý variant je lepší. V niektorých prípadoch je lepšie prispôsobiť si stôl a sedenie priestoru – spojiť si vami požadované kritéria. Avšak, niekedy je lepšie nechať tento výber na odborníkov.

· Barové stoličky

Neviete si predstaviť, že by sedenie na barovej stoličke bolo pohodlné? Avšak, je to možné. Pohodlnosť barových stoličiek dosiahnete správnym operadlom a čalúneným sedákom, inak bude sedenie na tomto type stoličky len akýmsi nepríjemným krčením sa pri bare.

· Kancelárske stoličky

Pri výbere kancelárskych stoličiek musíte byť maximálne opatrní. Ide totiž o stoličky, na ktorých presedíte dlhé hodiny, preto je nutné vybrať si tú správnu. Môžete tým predísť zbytočným zdravotným problémom, bolestiam chrbtice a neprirodzenému hrbeniu sa pri počítači.

Teoreticky by sme do tejto kategórie mohli zaradiť i ergonomické a zdravotné stoličky, ktoré sú primárne určené do kancelárskych priestorov. Avšak, na rozdiel od kancelárskych, sú ergonomické a zdravotné stoličky prispôsobené svojou stavbou na dlhodobejšie sedenie oveľa viac, ako tie kancelárske. Zatiaľ čo na kancelárskej stoličke sa odporúča sedieť maximálne 2 hodiny, na ergonomickej môžete presedieť až 4, a pri zdravotnej je to maximum, až 12 hodín. Sú teda oveľa viac prispôsobené chrbtici, a pokiaľ pracujete za počítačom, určite oceníte ich funkčnosť.

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
2
Poslať správu

Chceš vedieť, keď naker1 pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.