Jedlo

Tortový trend 2018

24.4.2018 14:50
Najväčším hitom v tomto roku sú tzv. lettercakes - nahé číselné torty.

Vítam vás na mojom blogu :) Mnohí z vás ma poznajú vďaka Facebooku alebo Instagramu. Nájdete ma tam pod menom Maggie's cakes. Špecializujem sa na pečenie nepoťahovaných tortičiek, makaroniek a cupcakes. K nepísaným povinnostiam každého cukrára patrí sledovanie svetových trendov. Tento rok to na celej čiare vyhrali tzv. lettercakes. Pod týmto názvom rozumieme číselné torty, ktorých základ je tvorený medovými alebo lineckými plátmi. Krém, ktorým sú tieto torty plnené, je buď klasický maslový krém (american buttercream) alebo bielkový maslový krém (tzv. swiss meringue buttercream). Pôvodný nápad podľa mojich zistení vyšiel z Izraela od užívateľky "adikosh123"

Na instagrame mi kamarátka poslala link na jej tortu a nápad bol na svete.

Ako mnohé iné trendy, aj tento som pozmenila podľa seba a rozhodla som sa piecť tieto torty z klasických piškótových plátov. Ako plnku odporúčam akýkoľvek tuhý krém, ideálne s pudingovým, tvarohovým alebo maslovým základom. Krém nanášame za pomoci cukrárenského vrecka a okrúhlej alebo hviezdicovitej cukrárskej špičky rovnomerne po obvode torty a potom vyplníme krémom zvyšok plochy torty. Takto naplníme všetky vrstvy a poslednú podľa chuti dozdobíme. Nemusia to byť len čísla, ale aj srdcia, okrúhle alebo štvorcové torty.

🎂❤️

A post shared by Maggie 😊 (@__maggies_cakes__) on

Číselný tvar torty dosiahnete vypečením piškóty v konkrétnej forme (napr. formy v tvare čísel dostanete skoro vo všetkých obchodoch s cukrárenskými produktami) alebo si vypečte piškótu v tvare obdĺžnika a podľa vopred pripravenej šablóny z kartónu korpus obrežte.

.. na záver pridávam pár inšpirácií z mojej tvorby. Snáď vás tieto tortičky zaujali takisto ako mňa. Najlepšie na nich je to, že sú jednoduché a nemusíte sa trápiť so zarovnávaním torty. Ak sa rozhodnete takúto tortičku vyskúšať, označte ma na Instagrame, veľmi rada sa pokochám vašou tvorbou. Takisto mi tam môžete písať aj nápady na ďalšie články alebo recepty o ktorých by ste si tu na Refresher blogu chceli prečítať.

Krásny deň prajem.

M.

25 ❤️🎂

A post shared by Maggie 😊 (@__maggies_cakes__) on

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.
Priemerné hodnotenie
zatiaľ málo hodnotení
Ohodnoť blog
Pre hodnotenie sa musíš prihlásiť!
Prihlásiť
134
Nahor

Tento autor zatiaľ nepublikoval žiadne ďalšie príspevky.

Ďalšie články, ktoré by ťa mohli zaujímať
Mesačný trip po Sri lanke . 1
Potulky po krásach Slovenska 22
Moje myšlienky
ISLE of SKYE (Škótsko)
Le Bistro: Kaviareň, ktorá dýcha súčasnosťou!
Ako rozpoznáte dobrú kamarátku od zmije?