7.5.2018 21:51

Určuje mejkap krásu ženy?

Vyzerajú ženy bez mejkapu automaticky horšie?

Ženy patria medzi najkrajšie stvorenia tejto zeme. Je pravda, že sa rady upravujú, nakupujú oblečenie a robia všetko preto aby vyzerali lepšie, aby sa cítili lepšie. Ale čo tie, ktoré sa nevyžívajú v mejkape? Sú považované za nestarajúce sa o seba, a robí to z nich automaticky niečo horšie ako tie, ktoré bez vrstvy na tvári nevyjdú ani von?

Nedávno som na internete čítala že dievča bez mejkapu vyzerá mladšie alebo dokonca horšie. A to ma prijmelo k otázke, je to naozaj tak? Potrebujeme umelé vylepšováky aby nás spoločnosť považovala za pekných a upravených?

Podľa mňa je to hlúposť tejto spoločnosti, že ľudí núti pretvarovať sa a ukazovať iba dobré stránky života. A čo nám to dáva? Dáva nám to iba pocit úzkosti a menejcennosti z toho, že nie sme dosť dobrí a niečo nám chýba. A my nedokážeme pochopiť, že všetko je to pretvárka. Že dievčatá s plochým bruškom pravdepodobne posledné hodiny nič nejedli, a dievčatá s peknou tvárou strávili veľa času pred zrkadlom aby to dokázali. Neuvedomujeme si, že keď prídu domov a zhodia zo seba všetko čo ich robí lepšími, tak sú aj tí perfektní ľudia presne ako my. Celulitída na nohách a vypuklé brucho, množstvo vyrážok a nedokonalá tvár. Stojí nám to zato robiť zo seba naoko lepších ľudí aby nás ľudia obdivovali za to čo v skutočnosti ani nie sme my?

Je to hlúposť počúvať svet a dovoliť mu riadiť náš život. Nemali by sme sa báť vyjsť z domu upravení. Mali by sme hrdo ukazovať svetu svoju tvár, takú aká v skutočnosti je, takú akú ju máme radi my doma, keď nás nikto nevidí a cítime sa dobre. Ak sa dievča cíti dobre nalíčené tak prečo nie? Ale prečo by sa mali dievčatá nasilu snažiť zapadnúť do prúdu, ak sa necítia dobre a pohodlne?

Nie sú to len úvahové otázky, nemali by sme nad tým popremýšľať, ísť ďalej a zabudnúť. Mali by sme si uvedomiť že sme to MY, kto vytvára túto spoločnosť. A sme to MY, kto núti dievčatá cítiť sa škaredo keď sú prirodzené. Zmeňme to, prestaňme ostatným diktovať ako by mali vyzerať.

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
2
Poslať správu

Chceš vedieť, keď didgejd pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.