14.5.2018 12:58

Boty do koča i voza

Alebo najlepšie parťáčky :)

Je ráno. Toto ráno sa výrazne podobá tým ostatným. Budím sa strapatá a nechce sa mi opustiť moje kráľovstvo. Po dlhom prehováraní sa, predsalen vyskočím z milovanej postele. Ešte vždy rozospatá prejdem okolo kalendára, keď ma zrazu zamrazí. Ponadávam si všetkými možnými nadávkami sveta. Kalendár mi totižto oznámil, že mám narodeniny. Wtf ??!! Kedy som tak stihla zostarnúť ? Veď ako by to bolo včera čo som mala 21 rokov, hovorím si. Môj mozog si jasne pamätá čo som robila dnes pred 4 rokmi.

Pred 4 rokmi:

Okeeej, okeeej, nebudem vás už toľko naťahovať. V Amsterdame som sa túlala, veru tam. A poviem vám teda, že ako som sa tak prechádzala sympatickými uličkami Amsterdamu, vôňa trávy nebolo to jediné čo som cítila. Vo vzduchu ešte rozvoniavala mladosť, moja mladosť (veď kľuuuud, ani teraz sa ešte nepochovávam). A keďže som onen narodeninový deň trávila viacmenej sama, rozhodla som si kúpiť darček. Nabehla som do Vans obchodu a vyskúšala som si prvé tenisky, ktoré mi padli do oka. Predávač mi doniesol moju veľkosť (mimochodom strašný týpek) a od toho momentu bolo rozhodnuté. Láska na prvý pohľad to bola, a keď tak nad tým premýšľam tak aj na druhý a tretí a štvrtý....a vlastne, stále je to láska. No jooo, priznávam, že tie tenisky mi neprirástli len k nohe, ale aj k ( Don't judge me :/, nie som až taký materialista :D). Musím povedať (teda vlastne napísať), že sme spolu pochodili stovky kilometrov. Amsterdam sme spolu prešli krížom krážom od Red Light Street cez rôzne obchodíky až po coffeeshopy najmenej 20x. Stratili sme sa spolu v meste Dusseldorf. Prebádali sme spolu mesto Kolín nad Rýnom. Promenádovali sme sa pred francúzskou katedtrálou v Strassbourgu. Motali sa v krásnych zasnežených parkoch v Antwerpách. Prežili sme obdobia zimy, rovnako ako obdobia lejákov či letných horúčav. Spali sme spolu na zástavke v Trenčíne, keď sme zmeškali vlak domov. Pochodili sme spolu taktiež Vysoké Tatry, ale aj iné hory a lesy. Odcestovali sme spolu do Ameriky a navštívili stovky krásnych miest. Kayakovali sme sa po horských jazerách najvýchodnejšieho štátu USA. Navštívili sme zábavné parky, prebádali mesto Boston a ďalej sme sa presunuli do New Yorku. Tam sme zažili noci v Brooklyne či Jamaice, vyviezli sme sa na Empire State Building, navštevovali sme skvelé fastfoody (tu prikladám moje americké nohy :/ :D)

No proste, dokonale sme nasávali newyorkskú atmosféru. Občas sme sa nechali rozmaznať metrom alebo lorry, avšak väčšinu času sme aj tak iba kráčali. Po tom čo sme sa rozhodli opustiť New York City, sme si vytrpeli ešte nekonečnú noc na letisku s čakaním na let do L.A.

V Californii sme si spolu teda prišli na svoje. Prechádzky po Venice Beach, opekačky, vysedávanie pri oceáne, kamoši, hudba, ach jáááj, tak krásne sa nám žilo. Prešli sme sa po chodníku slávnych a dotkli sa hviezdy obľúbenej skupiny The Doors. Po vzhliadnutí LA sme sa presunuli do Las Vegas, kde sme si suprovo zagamblili a prehrali nejaké drobné :D (radšej pomlčím koľko :/). Neskôr sme ešte pozreli národné parky, navštívili San Francisco a odleteli domov. Popravde doma sme sa moc neohriali, či ako sa to hovorí, keďže sme zvedavci a odleteli sme na Island. Tam sme vyhodnotili, že to je miesto na ktoré sa spolu ešte určite vrátime. Veď koho by nezaujímali krásne vodopády, divoký život a nedotknutú prírodu?

Okrem nášho cestovania, sme však stihli ešte navštevovať vysokú školu, zoštátnicovať a prežívať malé radosti života. Alkoholické zážitky žiaľ nemôžem spomenúť, nakoľko si ich moc nepamätáme. Veď kto už len tvrdí, že na stanovačkách a chatovačkách sa spí, že? :D

Sme proste dvojka. Lovíme zážitky, užívame život a hoci starneme, ešte stále máme energiu a vášeň pre poznávanie nového.

A hoci raz budem musieť zavítať na footshop a vybrať si nové tenisky, určite nezabudnem na tie staré. Hodnotu totiž neurčuje cena, ale my :).

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
0
Poslať správu

Chceš vedieť, keď cosmogirl pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.