18.10.2017 02:23

70 rokov značky Dior, ktorá svojou tvorbou vždy zaskočí nejedného módneho fanúšika

Už je to 70 rokov, čo značka Dior dominuje vo svete módy a svojimi tvorbami neprestajne prekvapuje a berie dych milovníkom módy.

Christian Dior, The Designer, o ktorého tvorbe nikto nepochybuje ani v tom najhoršom sne, dokázal vytvoriť žene pocit sebadôvery a moci pomocou oblečenia. Je to človek, ktorý vo svete bude mať stále miesto.

Založením značky Dior v roku 1947, Christian Dior otvoril dvere do nového svete jednoduchosti, ľahkosti, elegantnosti a predovšetkým ženskosti a odvážnosti. Vďaka svojmu ´´New Look´´, ktorý sa stal revolúciou v ženskom obliekaní, iba 12 rokov po založení bola značka schopná sa rozrásť do 15 ďalších krajín sveta.

Dnešnou súčasťou značky už nie sú iba kúsky haute couture či pret-a-porter, ale aj doplnky, parfumy, kozmetika či značka Dior Homme, ktorá vytvára pánske konfekcie.

Značka tak veľkolepá a obľúbená svetovými hviezadami tento rok oslavuje sedemdesiate výročie od založenia. Na počesť tohto výročia sa od 5. júla do 7 januára v Musée des Arts Décoratifs, v Paríži, vytvorila výstava s vyše 300 modelmi z haute couture shows.

Kúsky, ktoré sú súčasťou výstavy nepatria iba samotnému pánovi Diorovi ale samozrejme aj jeho nástupsom, ktorými boli Yves Saint Laurent, Marc Bohan, Gianfranco Ferré, John Galliano, Raf Simons, a momentálne je Maria Grazia Chiuri.

Jednotlivé miestnosti, odzrkadľujú aj samotnú lásku pána Diora k umení a jej originalitu. Návštevníci majú možnosť vidieť dizajny v oveľa zaujímavejšom formáte a zároveň sa prenášať časom, od prvého modelu vytvoreného v povojnovom období roku 1947 až po súčasné modely roku 2017.

Samozrejme navštíviť túto exhibíciu môže ktokoľvek a výnimkami nie sú ani známe holywoodske hviezdy ako Karlie Kloss, Bella Hadid, Aimee Song, Rihanna,, Celine Dion a všetci ostatní, ktorých tváre pravidelne vidíme v prvých radoch na prehliadkach.

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
3
Poslať správu

Chceš vedieť, keď JuliaH pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.