9.10.2018 22:47

Vizuálne efekty so slovenskými youtubermi

2 mesiace v 6 minútach filmu

Na začiatok musím povedať, že som fakt rád za poslanie môjho emailu do Vidadu štúdia, ani nie za týždeň som dostal spätnú odozvu s veľmi milým pozvaním na ich event a poviem vám bol to skvelý zážitok. Byť zrazu po boku známych slovenských influencerov a kecať s nimi ako keby sme sa poznali roky... Naozaj skvelý network !

Bol som veľmi časovo obmedzovaný odchodom môjho vlaku z Bratislavy domov, tak som sa snažil narábať so svojím časom čo najlepšie. Chcel som postupne všetkých spoznať, zistiť čomu sa venujú a ukázať im kúsok z mojej tvorby. V hlave som už vtedy mal prvotný nápad na najnovší shortfilm, chcel som posunúť level trochu vyššie. Prihovoril som sa Dušanovi (Duklockovi) hodili sme pokec, skvelý týpek ! Bol som príjemne prekvapený keď na moju otázku či by sme mohli niekedy v budúcne spraviť collab povedal áno, projekt "Hardcore Pogy 3" nabral ihneď progres. Samozrejme nemôžem zabudnúť na moju hlavnú inšpiráciu "Hardcore Henry" skvelý film a hlavne FPS pohľad ktorý vás sprevádza počas celej dĺžky filmu tomu dodáva neopísateľnú atmosféru... teda aspoň pre mňa.

Počas následujúcich Vidadu eventov som spoznal Slimsa a Michala Ferenca ďalší skvelí ľudia veľmi rýchlo sa naše názory stretli. Uzavreli sme teda collab a "Hardcore Pogy 3" projekt mal takmer celú natáčaciu crew.

Nesmiem zabudnúť, že časť hercov pochádzala aj z Kamenca pod Vtáčnikom kde bývam, veľká vďaka Radovi a hlavne talentovanému Filipovi Olejkovi ktorý si vo filme nielen zahral, ale aj spravil do neho kompletný hudobný score.

Pozrite si jeho tvorbu TU !

Natáčanie sa rozbehlo v plnom prúde a všetko šlapalo ako hodinky. Scény ktoré bolo potrebné natočiť v Kamenci boli hotové, rough cut vyzeral skvelo a mal som z toho všetkého veľkú radosť. Koncom júla som si dohodol termín vo Vidadu a natočili sme prvé scény s Dušanom a Slimsom, najskôr som bol z toho celkom nervózny myslel som si, že nepochopia úplne pointu filmu ale opak bol pravdou. Za 4 hodinky sme mali všetky zábery natočené aj vrátane veľkého VFX záberu čom som už od začiatku chcel spraviť a to bol kompletný CG model diery v stene.

V polke augusta som sa dohodol s Michalom Ferencom na natočení záverečného boss fightu, stretli sme sa a začali sme točiť. Je skvelé keď na filme robíte s viacerými ľuďmi zdieľate myšlienky a robíte zo super nápadu ešte lepší a tak to bolo aj v tomto prípade, Mišo podal svoj návrh na choreografiu bitky a ja zas svoj spojili sme to dokopy a výsledok bol lepší než ten pôvodný na papieri.

Predo mnou bola ale ešte jedna prekážka, totižto keď píšem scenár na nejaký akčný film mám často až moc "ambiciózne" nápady a samozrejme sa mi to stalo aj v tomto projekte. Mal som nápad, že najlepší a najcoolovejší spôsob ako zakončiť finálny boss fight by bolo to kde by ma Mišo vyhodil priamo z okna štvrtého poschodia. "Veď to nemôže byť až tak ťažké natočíme to dronom a hotovka," povedal som si. No počas prvého stretnutia s Mišom nám nato nevyšiel čas. Myslel som, že už iná príležitosť ani nebude tak som to radšej natočil cez gimbal na dvoch extendovacích tyčkách a simuloval moje vyletenie z okna...

Počas strihania rough cutu finálneho fightu som premýšľal ako to teda spravím, dostal som nápad, že gimbal záber sa bude prestrihávať s tmavou obrazovkou kde pridám nejaké bubny do pozadia a potom to následne prestrihnem až na tvrdý asfaltový dopad dole.

Nedalo mi to...

Kontaktoval som Miša ešte raz a opäť som sa dohodol s Emilom vo Vidadu na už posledné točenie. Smsku som zakončil s tým, že to je fakt súrne a filmu by to dodalo šťavu... Mišo aj napriek dlhej ceste ktorá ho v ten deň čakala prišiel a ten dronový záber so mnou natočil, ale veci išli trochu komplikovane, vietor a enormné množstvo bezdrôtových zariadení v okolí spôsobovali veľké rušenie signálu ktoré dron vysielal nato, aby sme videli čo natáčame, tak sme to museli točiť naslepo. Aby toho nebolo málo tak obloha bola ešte aj zamračená narozdiel od tej slnečnej z posledných scén... o to viac práce bolo v post-produkcií to ma ale vtedy zaujímalo najmenej.

Po 30 minútovom točení ma čakala 3 hodinová cesta domov, ale stálo to zato !

Doma som už len v AfterEffects doladil tú oblohu a posnažil sa spraviť seamless strih medzi gopro a dronovým záberom. Výsledok bol perfektný.

Shortfilm Hardcore Pogy 3 si môžete pozrieť tu:

Nakoniec sa už len chcem veľmi poďakovať celému filmovému tímu Filipovi, Radovi, Dušanovi, Slimsovi, Michalovi a samozrejme veľká vďaka Vidadu Space bez nich by sme točili niekde v petržalskom malinčí...

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
5
Poslať správu

Chceš vedieť, keď Pogy pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.