1.11.2018 17:20

Šport a umenie nám dáva do života pocit voľnosti. Skúšame pokoriť svoje limity, zladiť pohyby a vnútornú energiu

Rád by som vám predstavil projekt s názvom Eyes Earth. Volám sa Martin Valjent a som človek, ktorému k šťastiu stačí ísť do hôr. Venujem sa rôznym športom, ktoré vo mne vyvolávajú pocit šťastia.

Hlavnou myšlienkou projektu je motivovať ľudí k tomu, aby venovali svoj voľný čas rôznym zmysluplným aktivitám.

V dnešnej dobe je veľa možností, čomu sa človek môže venovať. Rád by som ľuďom tieto možnosti predstavoval a viedol ich k tomu, aby si našli to, čo im bude prinášať radosť, disciplínu, zábavu, cieľavedomosť a hlavne nové známosti. Týmto spôsobom dokáže projekt budovať komunity, vďaka ktorým bude spájať ľudí s rovnakými záujmami a cieľmi.

Prostredníctvom projektu chcem viesť ľudí taktiež k ochrane životného prostredia.

Zdroj: Jozef Sádecký

V roku 2016 som založil internetovú stránku eyesearth.com, ktorú by som pomocou ľudí chcel posunúť o level vyššie. Stránka vytvára priestor na prezentáciu športovcov a umelcov. Dáva im možnosť vytvoriť si vlastný profil, ktorý podnieti motiváciu u ľudí, predstaví im aktivity, ktorým by sa mohli v živote venovať.

Zdroj: Miška Hantáková

Stránka eyesearth.com prezentuje formou článkov 48 rôznych športovcov a umelcov. Predstavili sa nám aj známe osobnosti. Za pol roka si články prečítalo približne 60 000 ľudí, čo ma povzbudilo a uvedomil som si, že projekt má zmysel.

Zdroj: Jana Gurníková

Momentálne je projekt prihlásený na stránke startovac.cz, kde ho môžete aj vy finančne podporiť. Finančným príspevkom môžete získať rôzne odmeny a súčasne podporiť akciu Zelenšia planéta.

Viac o projekt a jeho podpore: https://www.startovac.cz/projekty/eyes-earth-go-out/

Zdroj: Miška Hantáková

Verím, že spoločne dokážeme zachovať voľnočasové aktivity, kultúru a umenie pre ďalšie generácie. Aj vy sa môžete stať pre ostatných ľudí vzorom. Stačí, keď si nájdete každý deň chvíľku pre seba, vybehnete do prírody alebo sadnete na bicykel. Choďte si zabehať, stojí to zato. Vaša záľuba vám dokáže dobiť energiu v tomto materiálnom svete plnom stresu. A ak budete na sebe tvrdo pracovať a vydáte zo seba maximum, tak vás to bude možno raz aj živiť.

Staň sa súčasťou projektu, podpor sám seba! :)Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
2
Poslať správu

Chceš vedieť, keď Jablko pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.