Ako dosiahnúť luxusnú kúpelňu s nízkym rozpočtom?

Všetci si radi prezeráme nádherné obrázky úžasných kúpeľní. Pravdou ale je, že väčšina z nás nemá na ne rozpočet. Našťastie, vďaka niekoľkým trikom, aj malý rozpočet bude stačiť na Vašu kúpeľňu snov.

Poďme teda na to...

1. Ostaňte pri Jednej Farbe

Dokonca aj tá najobyčajnejšia kúpelňa bude vyzerať luxusne, ak použijete jednotný tón. Biela je čistá elegancia. Najjednoduchšie je kúpelňu vybaviť bielymi skrinkami a doskou, rovnako tak aj bielou sanitou a kúpeľňovou bielizňou, čo pridáva k pocitu drahej hotelovej kúpeľne.

Všetko v bielom... koberčeky tiež :-)

Šedá farba je ďalšia možnosť. Je to najnovší trend medzi kúpeľňovými farbami. Existujú silné dôvody na použitie tejto farby: po prvé, je to upokojujúca farba; po druhé, je veľmi jednoduché ju kombinovať s inými farbami a materiálmi. Ďalej odtiene ako greige (šedá farba s nádychom tmavej hnedej) a béžová (mierne oranžový tón, svetlejšia ako greige) zabránia tomu, aby kúpeľňa vyzerala chladno a sterilne. Nakoniec, greige sa dobre kombinuje s drevom. Ak chcete docieliť luxusný efekt, šikovne použite ambientné a bodové osvetlenie a prislušenstvo (zrkadlá, radiatory, atd.).

2. Obklady

Obklady sú najjednoduchší spôsob, ako dať kúpeľni lesklý vzhľad. Jednoducho sa to však môže stať najdrahším krokom, ak sa nebudete hrať šikovne. Väčšina veľkých predajní s obkladmi a dlažbami ponúka lesklý svetlý obklad imitujúci mramor alebo onyx za dobré ceny. Ďalším trikom je použiť veľkoformátový obklad (60x60cm alebo 60x120cm). Veľké formáty môžu byť lacnejšie a ten istý povrch pokryjete menším počtom dlaždíc. Kamenný obklad je tiež luxusná položka, takže ak sa rozhodnete pre ňu, nie je potrebné ju používať v celej kúpelni – niekoľko rohov s týmito obkladmi vytvorí efekt, ktorý chcete.

3. Dlažby

Ak chcete vyšperkovať iba jednu časť kúpelne, doporučujeme aby to bola podlaha – vytvára najsilnejší dojem. Namiesto položenia kamennej mozaiky na podlahu, ktorá Vás bude stáť veľa, ušetrite peniaze a nestrácajte luxus - použite veľkoformátovú dlažbu imitujúcu betón alebo kameň (prípadne drevo).

4. Použite chróm

Použite pochrómovanú armatúru (batérie, sprchy, atd.). Áno existuje veľa možností – môžete si vybrať z mosadze, brondzu, niklu a mnoho ďalších, ale chróm je často najlacnejší. Skvelá vec pri chróme je to, že je naozaj jednoduché ho udržiavať a čistiť.

5. Sprchové závesy – prečo nie?

Namiesto inštalácie drahých sklenených dverí do sprchy, môže mať sprchový záves 2 výhody – je to menej náročné pre Váš rozpočet a môžete ho použiť aj ako dekoratívnu položku v závislosti od celkového štýlu kúpľne.

Záver

Ako vidíte, nie všetky luxusné veci sú mimo dosah. Ide o nájdenie najlacnejších riešení, ktoré budú mať rovnaký účinok ako tie drahé. Výsledok bude takmer rovnako úžasný.

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
0
Poslať správu

Chceš vedieť, keď Marco Hainy pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.