Zaľúbenie na posedenie 00

V úvodnej časti mojej blogovej sérii sa dozviete niečo o mne, o mojich typických zaľúbeniach a čo znamená pojem zamilovanie.

Dôležité je začať na začiatku. Čo je to teda zaľúbenie/zamilovanosť ?

Zamilovanosť je rýchlo vzniknúci emocionálny stav, v ktorom človek prežíva silnú túžbu až závislosť po prítomnosti druhej osoby a nadmerné šťastie v jej blízkosti. Pritom prehliada aj jej zjavné nedostatky. Verí, že pociťovanie takejto atmosféry šťastia bude trvať stále. Chybne si zamieňa tento stav za „skutočnú“ (realistickú) lásku. Ide o vážny omyl, pretože zamilovanosť odznieva najneskôr približne po dvoch rokoch a návrat do reality so sebou často prináša rozpad vzťahu a vážne, súvisiace problémy. (zdroj:https://sk.wikipedia.org/wiki/Zamilovanosť)

Úprimne, naozaj som nečakal, že Wikipédia to vystihne tak dobre a trefne. Vždy je pre mňa zaľúbenie veľmi rýchle a tiež veľmi silné. Cítim sa byť najšťastnejší na svete, keď trávim čas s daným dievčaťom a som v jej blízkosti. Veľmi často mám ale problém zistiť, či to cítim len hlavou alebo aj naozaj srdcom. Bohužiaľ, tiež je pravda, že po určitom čase to zaľúbenie opadne alebo zoslabne. Dúfam, že raz to to bude do konca života.

Ako často sa zamilujem ?

Skoro každý jeden deň.

Napríklad, ráno v autobuse, náhodne na ulici, na prednáške, na obede a vlastne na rôznych miestach a v rôznych situáciách.

Dievča sa usmeje, ja sa usmejem, preskočí tam nejaká tá iskrička, i keď možno iba z mojej strany. Vyžaruje z nej dobrá energia, charizma, má nejaký šmrnc a už to je na svete. Má moje srdce. Veľmi často sa zaľúbim do dievčaťa, keď prídem do nového kolektívu.

Veľmi dôležitý je kontakt, ktorý udržiavam s dievčaťom. Nemyslím teraz očný, ale taký, že viac sa spoznávame a stretávame. Dievča z autobusu mi len na 99% zlepší deň a tam to končí, pretože ju už pravdepodobne nikdy neuvidím. Dievča, s ktorým som v kontakte, stretávame sa a spoznávame, mi ho bude zlepšovať každý deň a zaľúbim sa do nej viac a viac. Bijú sa vo mne všetky tie emócie. Snažím sa s dievčaťom tráviť veľa času, pretože tak ju viac spoznám a teda sa aj viac zaľúbim. Ale potom som už moc zaľúbený a ide to ďalej len z kopca.

A tak by som vám v tomto blogu chcel rozprávať o týchto zážitkoch, vtipných ale aj smutných situáciách, ktoré zažívam a dúfam, že si užijete čítanie a možno sa trochu aj pobavíte.

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
4
Poslať správu
Píšem blog o tom, aké je pre mňa ľahké zaľúbiť sa, a že naozaj sa to dá aj na posedenie.

Chceš vedieť, keď Zaľúbenie na posedenie pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.