13.11.2018 18:04

Vixandtrips: Neobyčajná jazda svetom

Som (ne)obyčajný 32-ročný chalan z Pezinka, ktorý si v posledných rokoch zamiloval cestovanie na vlastnú päsť.

Som dj, pre ktorého je aj 20 dní párty po sebe stále málo, poctivý zberateľ a vychutnávač dobrých rumov (no dobrá borovička nie je nikdy zlá:), lodný kapitán, bývalý huslista, organizátor festivalov, gurmán nevšedných pokrmov, vášnivý a miestami nešikovný dronista (prvý skončil na dne mora) i milovník spania v kohokoľvek aute na zadnom sedadle. :)

Ale späť k téme…

Keďže bežné zamestnanie nebolo nikdy blízke môjmu srdcu a živobytím sa mi stal djing a produkcia festivalov, čas si riadim viac-menej podľa seba.

Viem si zarobiť peniažky a takisto si ich aj užiť. Okrem parties,ktoré sú so mnou úzko spojené sa snažím stíhať venovať naplno aj veciam, ktoré ma uspokojujú aj v iných smeroch.

Čo mám na mysli? Také to vnútorné naplnenie samého seba, vnútorný kľud a spokojnosť so sebou samým. Práve tieto kúsky šťastia, no i omnoho viac som objavil v cestovaní. Nemá to síce dlhé trvanie a mimo Európy som sa začal viac flákať až počas posledných 4-5 rokov, no už teraz viem, kam budú moje kroky smerovať ďalej...

Zatiaľ mám za sebou...

Nastal pre mňa čas spoznávať nepoznané kultúry, hľadať prázdne ostrovy, prechádzať nekonečné hory, báť sa v špinavých ghetách, ochutnávať jedlá z neznámych zdrojov… Nedá sa to všetko ani len opísať, no som si istý, že všetci chápete, čo tým chcem povedať.

Asi mojou najobľúbenejšou krajinou na svete sú Filipíny. Sú krajinou mnoha tvárí. Milí a pohostinní ľudia, neopísateľný morský svet, ryžové polia vo výške 2000 metrov, fajnové šmaky, ktoré radšej ochutnávaš so zavretými očami, a v neposlednom rade kvalitný rum za 5 korún.

Vysnívanou krajinou, ktorú sa len chystám navštíviť, je Západná Papua. Láka ma na nej nebezpečná a drsná príroda, adrenalín na každom kroku, divokí domorodci - potomkovia kanibalov. Jedna z mála zemí, ktorá ešte stále nie je tak úplne objavená vonkajším svetom.

Môj blog... moje poznámky, fotky a videá budú pridávané pravidelno nepravidelne - podľa nálady, chuti a samozrejme pripojenia (ak to bude reálne), no určite sa máte na čo tešiť!

Na záver prikládam videjko z 5400km cesty naprieč Strednou Amerikou...

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
13
Poslať správu
Moje meno je Viktor. Som DJ, produkčný festivalov, lodný kapitán a v neposlednom rade vášnivý cestovateľ. Aktuálny počet precestovaných krajín: 35 Najbližšie: Indonézia, Kolumbia, Škótsko, Pakistán, Tonga

Chceš vedieť, keď Vix&trips pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.