Pár viet ...

Cestovateľská Inšpirácia pre rok 2019...o živote a cestovaní . (na konci článku video)
“Viac peňazí môžete mať kedykoľvek, no viac času nebudete mať nikdy.”

Pre porovnanie prikladám fotku jedného z najznámejších Thajských ostrovov ktorý som navštívila v roku 2017, názov ostrova je Koh Phi Phi.

Fotka z roku 1992 (Jon a Mark)

Fotka rok 2017 (25 rokov neskôr)

Vždy, keď sa pozriem na fotku od Mark-a prebudí sa vo mne ľútosť.

Ja, moja generácia a všetky po nej nikdy neuvidíme Phi Phi (Thajsko) v tej skutočnej kráse. Priala by som si vidieť Thajsko a tento ostrov ako tropickú, neporušenú džunglu. Už je neskoro.

Tento raj preslávil hlavne film a kniha Pláž (2000) v hlavnej úlohe s Leonardom DiCapriom.

Bohužial v roku 2004 zasiahla Tsunami 11 krajín, kde zahynulo viac než 225 000 ľudí. Prívalové vlny dosahovali výšku 30 m. Medzi najviac postihnuté krajiny patrila Indonézia, Srí Lanka, India a Thajsko.

A predsa musím podotknúť, že z krajín ktoré som doposial navštívila sa mi Thajsko páčilo najviac. Mark napísal – /chlapec z fotky/, naposledy navštívil Phi Phi v roku 2008 - “That was the last time we visited and didn’t like it very much. Won’t be going back there anytime soon, that’s for sure!” už neplánuje návrat.

Ja sa ešte vrátiť chcem.

Peniaze prídu a odídu - čas len odíde.
„Ne­na­ro­dil som sa pre jedno miesto. Celý svet je moja rodná Zem.“

Som po-zem-šťan.

Áno, pochádzam zo Slovenska a beriem ho ako moju štartovaciu čiaru, pevný bod (ktorého kultúra, spoločnosť a dejiny ovplyvnili moju osobnosť).

Myslím si, že každý kto má priležitosť a aj tí ktorí príležitosť nemajú. By sa mali posnažiť a vytvoriť si ju aby mohli cestovať a tak spoznávať svoj domov. Kľudne len raz za rok.

Mňa osobne príliš nebaví spoznávanie metropol či velkých miest . Od detsva som bola vedená k turistike a stanovačkám. S rodičmi a starými rodičmi som chodila na hríby tesne pred východom slnka do nedalekej hory. Neskôr spoznala každý kopček v okolí mojho malého mesta a nakoniec Tatry.

prespávačka na Brestovej

Preferujem prírodu, rada obdivujem čo príroda dokázala vytvoriť. Už niekoľko krát mi dokázala vziať dych a slová. Človek len ostane s prepáčením čumieť a bezmyšlienkovo - prítomne hľadieť.

Netreba tu rozoberať hranice, politické diane vo svete, ktoré sa rozhodol vytvoriť človek. Podstata je jasná, iný domov než túto modrú planétu nemáme je to Gaia– mama mojej mami a aj tej predchádzajúcej...dala ti všetko, rešpekt a vďačnosť by mali byť automatické.

Poznáš svoj Domov?

Cestovať znamená nachádzať veci, ktoré by ťa nikdy nenapadlo hľadať.

Najlepšie scenáre nepíšu hollywoodsky scenáristi ale sám život. Náhody a prekvapenia ťa stretnú častejšie na cestách, ako v každodennej rutine.

Hľadal by si niekedy sám od seba jaskynu v ktorej by si sa mohol kúpať celý deň?

Hľadal by si snake fruit – ovocie hada (pomenovanie kvoli jeho šupke ktorá je ako hadia koža) najchutnejšie ovocie aké som kedy jedla !

Hľadal by si ružovú pláž?

Cieľ je cesta, je to cesta domov.

alebo

Cestuj tak ďaleko, až poznáš sám seba.

Myslím si, že cestovanie alebo cesta nás sprevádza celým životom. Nemusíš cestovať fyzicky.Tvoj Život plynie a spolu sním sa mení tvoja osoba, charakter, rastie – cestuje, je v pohybe, vyvíja sa.

Celá planéta je v neustálom pohybe a tak teda slovo kľud, nemá moc veľký význam.

Zaspi a život ti pretečie pomedzi prsty, hovoria.

Vesmír, energia, zem, keď sa spoja vznikne život niekde tam je náš domov odkial sme prišli všetci a kam sa vrátime všetci. Užite si cestu, hovoria.

Cesta je o skúsenostiach, zážitkoch, ľudoch, pocitoch, dojmoch a ja verím, že život na zemi je niečo ako len ďalší hashtag typu #experiencePlanetEarth.

Kdyby cestování bylo zadarmo, už nikdy byste neviděli.
Môj svet 2018. Nech ti slúži ako inšpirácia k cestovaniu. VIDEO ⇓⇓⇓
INSTAGRAM ⇓⇓⇓

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na [email protected].

Ohodnoť blog
5
Poslať správu
Malá Elda objavuje svet :) www.eldaexplorer.com

Chceš vedieť, keď eldaexplorer pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.