Dlugosh pred Vianocami predstavuje krásy Slovenska v novom videoklipe

Je tesne pred Vianocami, v rádiách už statočne hrajú vianočné evergreeny a vonku to vyzerá takmer idylicky. Z prítomnosti sa však nachvíľu musím vrátiť do minulosti.

Verte mi, bude to naozaj príjemný flashback. Skladba Anything od slovenského hudobného producenta Dlugosha je tesne po premiére. Príbeh vo videoklipe sme s produkčným tímom zasadili do nádherne zasnežených končín našej krajiny. Veríme, že pokiaľ ešte úplne v kostiach necítite vianočnú náladu, táto melodická pecka vás do tejto roviny rýchlo dostane. ;)

Sabinov, rok 2017. Jeden zo sychravých decembrových dní takmer rok dozadu. Zvoní mi mobil, pričom na displeji svieti meno Miro (@dlugoshmusic): „Servus, čo robíš ? Mám v hlave novú ideu, dôjdi von na kávu.“ Zbožňujem tvoriť čokoľvek kvalitné s hlbšou pointou, preto ma potešila táto povzbudzujúca injekcia ďalšej optimistickej práce. Jednoducho, netreba ma dvakrát prehovárať.

Chceli sme príbeh o hľadaní životnej cesty, nie niečo úplne konkrétne, skôr abstraktné, nech sa v tom môže nájsť naozaj každý. Nič príliš tuctové a zároveň nám napadlo, prečo nepracovať s nádhernou prírodou, ktorú máme poruke, a tým ukázať kúsok nášho nádherného Slovenska. To by šlo. O vizuál sa za kamerou postaral Peťo (@peters_touch). Je rozdiel povedať si, že „chcem natočiť niečo v Tatrách“ a je rozdiel poznať rôzne zákutia či krásne miesta na unikátne zábery, ktoré umocnia atmosféru v klipe.

Čo pre mňa znamená táto pieseň? Veľa . Okrem textu, v ktorom som si tiež našiel to svoje, mám v hlave hlavne radosť a zážitky. Niečo tvoriť je, myslím, nie len pre mňa dokonalým spôsobom, ako zhmotniť svoje myšlienky a do danej veci dať vlastnú energiu. Ako mi bolo nedávno povedané, človek, ak tvorí, tak žije a každý má niečo, čo môže svetu dať. Vďaka za to. Ranný budík, 4:.30, zvuk kávovaru, naskakujem do auta, pred nami D1 s pohľadom na slnečné Tatry... Trochu stresu, čo a ako dopadne, či sa zábery podaria, či nám počasie bude priať...

Konkrétne detaily sa ti niekedy z mysle vytratia. Emócia a náboj ti ale zostanú. Autom sa rútime priamo na krásnu (seversky vyzerajúcu) železničnú stanicu Studený potok vo Veľkej Lomnici, vlak nás nepočká. Brodíme sa snehom na miesta známe len tým „ domácim. Starý hrdzavý most a žblnkanie napoly zamrznutého potoka, Lovecký zámoček v Tatranskej Javorine, skoré ranné svitanie, neskutočná „kosa“ a pomaly padajúce snehové vločky len zosilňujú melancholickú náladu. Zišli sme sa tu dobrá parta, a tak natáčanie neustále sprevádza úprimný smiech. Smejeme sa veľa, máme ľadové nosy, niekto ku koncu dňa aj totálne mokro v topánkach, lebo precenil vlastnosti impregnačného spreja, ako správni zálesáci nevieme rýchlo zapáliť oheň ani za pomoci núdzového škrkátka výsadkárov švédskej armády... Vidíme krásne miesta, niektoré prvýkrát, s pridanou hodnotou absolútneho ticha a samoty. Ostatní sú nám na míle vzdialení.

Som vďačný, že som mohol byť súčasťou tohto projektu. Aj u nás sa dajú tvoriť kvalitné veci. Aj Slovenská príroda môže byť zastávkou zahraničných turistov. Ak spomeniem názov jednej nedávanej konferencie, Východ nie je exit (pre nás, tých z krajov, kde nič nie je, je to celkom povzbudivý odkaz :D), pokojne by som to vystupňoval na Celé Slovensko nie je exit. Prečo ale musíme kúskovať a deliť našu neveľkú krajinu? Veď aj tu sa dá pracovať na zmysluplných projektoch s istým odkazom. Spoločne s Mirom a Peťom stojíme na okraji Tomášovského výhľadu a ponúka sa nám dychvyrážajúci pohľad na krásne a pokojné lesy. Je úplne ticho a v pozadí štíty Vysokých Tatier chytajú posledné lúče slnka krátkych decembrových dní. Onedlho, už za tmy otvárame v kufri auta notebook a z pamäťovej karty si v plnom rozlíšení chceme ešte pred cestou domov pozrieť zábery posledných dvoch dní.

Ak žiješ tým, čo ťa baví, vyhral si. Nepýtaj si zvolenie od ostatných na to, čo chceš naozaj robiť a čím chceš byť. Nechci mať raz výčitky, že si mohol spraviť to či ono, ale viac než svoje srdce si počúval názory iných... Neskôr už na to nemusí byť čas. Je to o tebe a koniec koncov aj to je hlavný odkaz skladby Anything od môjho dobrého priateľa, mladého slovenského talentu Dlugosha. Skladbu nájdeš na všetkých popredných streamovacích platformách a videoklip ťa samozrejme čaká na Youtube.

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
4
Poslať správu
Mladý chalan z východu Slovenska, so záľubou v cestovaní svetom s otvorenými očami a srdcom, láske ku cestnej cyklistike, s nadšením v ketogénnom životnom štýle, zdravých tukoch a káve, experimentovaní v kuchyni, so štipkou vnímania a zmyslu pre dizajn a zmyslom pre dobrú audiotechniku.

Chceš vedieť, keď Adrián Trojanovič pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.