Aj na Slovensku sa môžeš cítiť ako v rozprávke...

Nemali by sme zabúdať na krásy našej krajiny. K slovenským pokladom neodmysliteľne patrí aj táto nádhera.

Autom sme sa vyviezli na Podstráňe a ďalej pokračovali po vlastných. Trasa bola jasne a zreteľne vyznačená. Po chvíľke chôdze nás už krajina opantala a všetko to začalo.

Za siedmimi horami a siedmimi dolinami, tam kde sa sneh sypal, pot lial a Mrázik úradoval, začala už iná krajina... rozprávkovo zasnežená.

Hneď na začiatku som vedela, že to bude príjemná turistika, no musím povedať, nečakala som, že aj na Slovensku sa mi naskytne takýto nádherný pohľad na zasneženú krajinu.

Martinské hole, ľudovo zaužívané Martinky, je rekreačné a turistické stredisko v Lúčanskej Malej Fatre, západne smerom od mesta Martin. Stredisko nesie názov Winter Park Martinky. Nachádza sa v nadmorskej výške 1150-1456 m.n.m. a ponúka 11 lyžiarskych zjazdoviek, kde si na svoje prídu malí aj veľkí. Lyžiarske stredisko je známe výhľadom na všetky slovenské horstvá a na Martin. Jedným z unikátov strediska je množstvo prírodného snehu.

Po dnešku som sa znovu len uistila, že za pokladmi našej zeme netreba chodiť ďaleko. Stačí pár hodín chôdze a ste v rozprávke.

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
9
Poslať správu
IDO dancer

Chceš vedieť, keď Timea Fedorová pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.