A tak si sedím......

Keď som pred časom písal tento blog na Zamyslime sa, myslel som, že časom svitne, nesvitlo..........

Tak si sedím a premýšľam. Hľadám slová ktorými by som popísal svoj pocit. Pocit zo sveta v ktorom som prežil ďalší deň. Hľadám jednotiacu definíciu, ktorou by som popísal veci ktoré sa udiali a dejú. Pravdou je, že nenachádzam. V tento deň pristáli traja ľudia na Zemi. Skončili svoju misiu na obežnej dráhe. Úžasné, no vo väčšine denníkov sa o tom nedočítate, a keď tak na stej strane. Pripravuje sa sonda k astereoidu, no vo väčšine denníkov sa o tom nedočítate,  a keď tak na stej strane. Máme sondu Juno pri Jupiteri, úžasný počin ľudstva, vo väčšine denníkov sa o tom nedočítate,  a keď tak na stej strane.

Máme nové poznatky z chémie, biológie, botaniky, astronómie, zemepisu, matematiky, fyziky, vo väčšine denníkov sa o tom nedočítate,  a keď tak na stej strane. Máme nové umelecké diela, projekty, architektonické štúdie, vo väčšine denníkov sa o tom nedočítate,  a keď tak na stej strane.

O čom sa dočítame už na prvej strane? Kto koho okradol, zbil. Kto má akú “kerku”, a veledôležitú správu o stave nejakej slaboduchej reality show. U tých serióznejších o “dôležitej” slovenskej politike, no tiež len kritiku bez vízie.

A to máme po prázdninách !!!!!!!

ZAMYSLIME SA !

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
5
Poslať správu

Chceš vedieť, keď Miroslav Brunner pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.

Ďalšie články autora

Zobraziť všetky
20.2.2019 16:29
Je to náš svet……..
6.2.2019 14:01
Prítomný okamih
13.1.2019 11:38
Pekný deň