22.10.2017 22:13

The Joker, vamp(ire) & zombie- 3 nápady na Halloween

Halloween je za dverami a vo mne sa opäť prebudila potreba experimentovať s makeupom. A keďže som mala po ruke aj dvoch ochotných mužov, vyskúšala som rovno tri rôzne looky. Tu je návod, ako na to ..

Vamp(ire): Nie je to taký stopercentný upír, no práve tomu sa tento prvý look asi najviac podobá. Tvorila som ho za pochodu a až priamo popri líčení som sa rozhodovala, akým smerom sa celkový look bude uberať.

Volila som biely základ tváre za pomoci bielej farby na tvár z bratislavskej Kolorky a následne som vytvorila výrazné, červeno-čierne oči a výrazné obočie. Aby sa moje oči v tejto mase tieňov nestratili, zadovážila som si aj výrazné Blackout kontaktné šošovky, ktoré majú aj v dioptrickej (pre poloslepých ako som ja), aj nedioptrickej verzii a takisto umelé mihalnice.

Pery som volila červené až vínovo červené, obtiahnuté a zväčšené čiernou linkou a dotvorila som ich latexovým lepidlom a kolódiom z Kolorky, ako aj dvoma druhmi tekutej krvi. Napriek tomu, že parochňu k tomuto looku vlastne vôbec netreba, rozhodla som sa ju použiť aspoň na náhľadovú fotku.

Ako presne som pri tvorení tohto makeupu postupovala sa dozviete v tomto videu:

Čo sa týka Halloweenskej masky číslo dva, zobrala som si na paškál môjho priateľa Viktora a z neho som spravila takú moju polomŕtvu obeť. Volila som oveľa jednoduchší a rýchlejší postup, najmä keď som videla, ako nespokojne sa tvári keď som ho začala maľovať.

Obeť/Zombie: Myslím, že tak ako môže tento makeup stvárňovať upírsku obeť, môže tvoriť aj základ pre dobrý Zombie makeup. Použila som totiž rovnaký základ, do akého by som šla aj keby som tvorila Zombieho, no v ňom by som išla ešte "tvrdšie". Viac jaziev, viac modrín, možno nejaká veľká "otvorená rana", ktoré už nie je vôbec problém zohnať napríklad cez internet či už vo forme tetovačky, alebo niečoho nalepovacieho.

Základ tohto looku som taktiež tvorila pomocou bielej farby na tvár, aplikovala som ju však oveľa jemnejšie, ako pri upírom looku. Predsa len - upíri sú mŕtvi, táto moja obeť mala byť len polomŕtva. Základ všekých modrín som tvorila tieňmi na oči - béžovými, hnedými, fialovými, prípadne takými trochu do červena. No a jazvu a ranu na krku som dostala do tejto podoby vďaka kolódiu, pastelkám na tvár a už spomínaným tieňom na oči, na otvorenú ranu na krku som použila aj umelú krv.

Presný postup sa dozviete v tomto rýchlom, 8 minútovom videu:

No a (zatiaľ) posledným Halloweenskym lookom tohto roku, do ktorého som sa ja pustila, je asi najpopulárnejšia maska roku minulého a tou je práve Joker!

Jokera pre vás bohužiaľ nemám vo videoforme, pretože sme sa trošku ponáhľali - Rastík sa totiž ponáhľal na Halloweensku párty a preto nebol čas na rozkladanie kamier, svetiel a rozprávanie okolo toho. Každopádne, aspoň vám v skratke zhrniem, ako sme sa k tomuto Jokerovi dopracovali. Ak sa v rôznych Jokeroch vyznáte, určite ste si všimli, že toto je taký mix minuloročného Jaredovho Jokera a Heathovho Jokera (od neho sme si požičali pery).

Už tradične som na základ použila bielu farbu na tvár z Kolórie a zakryla som ňou čo sa dalo aj z obočia. Inak obočie sa dá úplne skryť lepidlom, ktorým potriete obočie a potom ho zatriete bielou, ale nechcela som Rasťa až takto mučiť. Prešla som na oči, ktoré som obtiahla telovými a čienymi farbami, na spodok som použila aj trochu červenej. Medzi obočím som vytvorila také nepodarené vrásky, na ktorých by som asi mala do budúcna trochu zapracovať! Čo sa týka pier, základ sme vytvorili klasickým rúžom vo vínovo-červenej, ktorý si namaloval sám Rasťo a tým pádom mi vytvoril krásny kostrbatý základ na zvyšok. Ten som tvorila pomocou červenej farby na tvár. Od kútikov úst som potiahla kolódium, ktoré zošúverilo kožu a po ňom som opäť prešla červenou farbou a umelou krvou. Nakoniec som tekutou čiernou linkou vytvorila tetovania na tvári a posledným krokom boli neodmysliteľné zelené vlasy. Na tie som použila UV-zelený sprej na vlasy ktorý som si kúpila už pred rokom v bratislavskej Kolórii. Na bledších vlasoch by bol asi príliš bledozelených, ale na rasťových hnedých vyzeral presne tak, ako som si predstavovala.

Čo hovoríte na tieto Halloweenske "masky"?

Fotky boli pôvodne vytvorené pre môj blog NASKLEE

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
1
Poslať správu
Moje meno je Petush Kay a blogovaniu sa v podstate venujem už dobrých pár rokov. Po dvojročnej pauze som sa opäť rozhodla "do toho" pustiť a spustila som blog Nasklee, na ktorom sa venujem najmä móde, makeupu, cestovaniu ..

Chceš vedieť, keď Nasklee pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.