Livi vo veľkom svete: Moje prvé rande s plážou

Keď sa sen stane realitou...
S pocitom, že odvážnym praje svet som sa vybrala na preskúmanie môjho nového domova. Predsa len by mi nijak nepomohlo ostať v tej malej izbe a rozmýšľať či som urobila dobre. Navyše v tej izbe bola až neuveriteľná zima, povedala by som, že väčšia ako vonku.

Bol november. Vládlo zvláštne jesenno-zimné počasie. Nepršalo, no bolo vlhko a pod mrakom.

Vďaka skvelej vecičke akou je GPSka som sa zorientovala celkom rýchlo a namierila si to rovno do centra, od ktorého som bývala pešo asi pol hodinu.

Všetko bolo nové, neopozerané. Ľudia boli iný, mala som pocit akoby na mňa všetci pozerali a vedeli, že som nová, že som cudzinec. Bol to zvláštny pocit...

Bournemouth je prímorské mestečko na juhu Anglicka. Svojou polohou patrí k obľúbenému turistami vyhľadávanému mestu a vďaka univerzite a množstvu jazykových škôl je populárne aj medzi mladými, či študentami. Nájdete tu všetko.

Ak ste fanúšikmi kultúry nájdete tu kino, divadlo a konajú sa tu rôzne kultúrne podujatia pre náročných ale aj menej náročných.

Ak sem prídete za účelom zlepšenia si angličtiny tak je tu mnoho jazykových škôl, z ktorých sú mnohé cenovo veľmi prijateľné. Dokonca je tu pár škôl, ktoré ponúkajú hodiny zadarmo, čo má poskytnúť budúcim učiteľom prax. Oni majú možnosť vyskúšať si vyučovať, pracovať s cudzincami a vy máte angličtinu zadarmo.

Ak ale hľadáte zábavnejšiu formu tak aj tá tu existuje a to v podobe anglických konverzácií v miestnych puboch. Kúpite si drink, sadnete si k stolu podľa úrovne angličtiny, na ktorú sa cítite a konverzujete.

A ak sem prídete len tak, či už žiť alebo na dovolenku, nepochybujem, že si tiež prídete na svoje.

Mňa osobne lákala predstava pláže. Vždy to bol môj sen. Keď som na ňu prišla prvýkrát hneď som si ju zamilovala.

Napriek tomu, že na to nebolo počasie sadla som si na lavičku a dívala sa. Pozorovala som ľudí, ktorí venčili svojich chlpáčov a predstavovala si ako tu venčím svojho. Dívala som sa na vodu a na tých pár odvážlivcov, ktorí sa aj napriek počasiu surfovali.

Len tak som tam sedela a nasávala som atmosféru. Bola som cudzinec v cudzine, no v tej chvíli som mala pocit, že som doma.

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
0
Poslať správu
Môj príbeh o tom ako som sa rozhodla vystúpiť z komfortnej zóny, ignorovať ostatných a začať žiť svoj život. Pretože žijeme len raz, tu a teraz...

Chceš vedieť, keď lilly.sabova pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.