10.2.2019 18:51

Affliate - nástroj na zarábanie na internete

Ako si vybudovať príjem z internetu a využívať najmodernejšie jednoduché spôsoby vo svoj prospech.

Ahojte

Rád by som sa s vami podelil o informácie, ako zarábať na internete pomocou affiliate marketingu. Ako si vybudovať príjem z internetu a využívať najmodernejšie jednoduché spôsoby vo svoj prospech. Affiliate patrí medzi najbezpečnejšie spôsoby ako z internetu získavať peniaze. Nejedná sa tu o žiadne investovanie a ani zverovanie peňazí niekomu inému. To čo potrebujete je chuť učiť sa, odhodlanie makať na svojich víziách, pretvárať ich v realitu a byť odhodlaný posúvať svoje hranice. Affiliate patrí medzi tie spôsoby podnikania, ktoré nevyžadujú veľké množstvo peňazí pri jeho rozbehu a dokonca ani desiatky a stovky hodín prace. To čo sa cení je kreativita, originálnosť a tvorivý duch.

Mnoho z Vás zrejme nepočulo slovíčko Affiliate. Preto Vám bude určite neznámy pojem Affiliate marketing.

Wikipedia popisuje Afiliate marketing nasledovne:

Affiliate marketing (affiliate z angl. pridružiť sa) je spôsob predaja výrobkov a služieb s využitím ďalšieho sprostredkovateľa. Je to forma online reklamy, pri ktorej obchodníci ponúkajú prevádzkovateľom webov, tzv. affiliate partnerom, finančnú odmenu za privedenie návštevníka, ktorý na webových stránkach predajcu vykoná nejakú činnosť (napríklad nákup výrobku, služby, zaregistrovanie sa, niekedy stačí, ak zákazník vôbec na stránku príde a pozrie si ju a pod.). V slovenčine sa affiliate marketing často označuje ako provízny predaj, čo nie je úplne presné, lebo odmena sa nemusí vždy vyplácať len za sprostredkovanie predaja, ale aj za inú činnosť.

Dnešný predaj je populárny cez internet. Je to rýchlejší a ľahší spôsob nákupu tovaru, alebo služby. Často krát je zložite vybrať si na základe obrázku alebo popisu to správne. Ľahšie sa nám vyberá, keď vime o produkte viac informácii z jeho používania. Preto sa väčšina ľudí rozhoduje vďaka recenziám. Zisťujeme aké má prepracovanie. Aké sú jeho výhody alebo nevýhody. Nákup cez internet je zakrytý závojom tajomstva. Affiliate partner je ten, ktorý pomáha pri výbere. Odokrýva neznáme a vyjadruje svoj názor. Môže tak spraviť cez recenziu, článok, video... stačí si nájsť ten svoj spôsob. Úlohou je priblížiť sa ku kupujúcemu a stať sa mu radcom pri jeho výbere. Poskytuje svoje znalosti a informácie.

Affiliate partner sa rozhoduje s kým chce spolupracovať. Aký tovar, alebo službu chce propagovať a zdieľať ju s ľuďmi. Ak na základe jeho odporučenia získa ehop zaplatenú objednávku, tak za svoje sprostredkovanie získava odmenu. Odmena sa pohybuje rôzne môže to byť od 0,5% až 25% a viac. Závisí si to od rozhodnutia eshopu akú odmenu pre Affiliate partnerov zvolí. Pri službách, hlavne online produktoch sa môže odmena pohybovať medzi 30% až 50%.

Výber toho, čo chcete propagovať je len na Vás.

Výber je široký: dovolenky, zážitky, oblečenie, hračky, elektronika, poistky, pôžičky, zdravá výživa, móda, krása, šport, filmy, knihy, hry, zľavové portály, vzdelávanie, ubytovanie, jedlo...

Affiliate programy nájdete v katalógoch:

https://www.dognet.sk/kampane/

http://www.vivnetworks.com/sk/affiliate-pre-partnerov/katalog-inzerentov

Pri výbere toho, čo chcete propagovať sa rozhodujte tak, aby ste vedeli radiť pri správnom výbere. Zameriavajte sa na to, čo Vás baví a v čom máte dostatok informácii. Pokiaľ Vás baví fotenie venujte sa recenziám, článkom a videám o tvorbe obsahu na tému fotenie, o fotkách a pod. Pokiaľ radi čítate, odporúčajte knižky. Výber je len a len na Vás. No vždy majte na mysli kvalitu, než kvantitu. Ak sa budete chcieť deliť o svoje poznatky a vaše rady budú mať ten správny prospech pre ostatných, úspech a tým aj odmena si Vás rýchlo nájde.

Spôsoby ako propagovať produkty alebo služby sú rôzne. Najľahším je cez osobný blog a sociálne siete. Na blog zverejníte článok, kde môžete pridať recenziu, pripadne aj video . Cez sociálne siete ho potom šírite medzi ľudí.

Vytvoriť si Blog nie je nič zložité. Je to celkom jednoduché. Potrebujete na to vlastnú doménu, server a nainštalovaní wordpress. Behom pár hodín viete publikovať už na svojej vlastnej stránke. Pre tých, ktorí sa chcú do tvorby pustiť smelšie odporúčam MioWeb. Je ľahko spracovateľný a dokážete v ňom rýchlo tvoriť pekne stránky.

Pár odkazov:

Canava Nástroj pre dizajn: https://www.canva.com/

Webhosting - https://www.wedos.cz/webhosting?ap=x9VEYQ

Zľava Disk 25% - Kód: WD325G9R4X

Zľava NoLimit 50% - Kód: WN3502D9K9

Domény - https://www.wedos.cz/domeny?ap=x9VEYQ

Zľava EU doména 50% - Kód: EU350HPGIF

MioWeb Test na 14 dní Zdarma: https://www.mioweb.cz/14-dni-zdarma/profi-full/?affiliateId=nxzl0

Pre tých ktorí sa rozhodli využiť príležitosť affiliate marketingu naplno hľadajú potrebné informácie a vedia, že je to pre nich správny zdroj príjmu odporúčam webinár s Pavlom Rihom 5 KROKŮ, jak proměnit vášeň v online byznys http://placenzaexistenci.cz/vasenvbyznys/?affiliateId=nxzl0

Toľko v krátkosti o Affiliate marketingu a jeho možnostiach. Nie je ťažké kráčať po vyšliapaných cestičkách. Pravá odvaha je nájsť svoju cestu a isť po nej. Verím, že som inšpiroval nejedného z Vás po hľadaní nového pohľadu. Doba sa mení a je len na Nás či sa chcem prispôsobiť. Nemusíme strácať čas v robote ktorá Nás nebaví, aby sme zarobili minimum peňazí na život, ktorý Nás nenapĺňa. Preto sa nebojte objavovať, skúšať a hľadať nové informácie a poznatky, ktoré Vás privedú k tomu, o čom snívate. Nezvíťazí každý, iba ten kto je ochotný pracovať na sebe. Nik nepovedal, že to je ľahké, no stačí že to nie je nemožné. Často krát to najťažšie, čo Nám bráni je rozhodnúť sa k zmene a konať.

Ďakujem za prečítanie

S pozdravom pekného dňa Palino

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
0
Poslať správu

Chceš vedieť, keď Palino1 pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.