Medzi slovenským syrom a Bratislavským hradom

Vychutnajte si Bratislavu na hrane tradičnosti a modernosti, a objavte jej svet jedál, slávneho hradu a všetkého dobrého!

Slovensko je krajina zakorenená v tradíciách, počnúc jej vizuálnou kultúrou, tancom, jedlom alebo architektúrou. Jeho identita je veľmi pevne postavená na zvykoch z časov dávno minulých, a krásne sa mieša s časmi modernymi v meste ako je Bratislava.

Ako hlavné mesto je Bratislavy miesto ako žiadne iné v krajine. Je to kultúrne centrum celého Slovenska, a veľmi rýchlo sa stáva kotlom rôznych kultúr. Je to miesto, kde sa staré stretáva s novým. Historické s urbánnym. Je to jednoducho ideálne štartovisko na ponorenie sa do slovenskej kultúry.

Jedným z prvých monumentov, ktoré si všimnete pri príchode, je impozantný bratislavský hrad, ktorý je umiestnený na vrchole kopca s výhľadom na rieku Dunaj. Hrad je snáď najvýznamnejšou črtou mesta, a formoval jeho históriu mnohými spôsobmi. Jedná sa o pomník, ktorý raz už takmer zhorel do tla, ale následne opäť získal svoje čaro a bol obnovený tak aby naň Bratislava mohla byť pyšná. Návšteva Bratislavy nie je nikdy úplná bez vystúpenia na hradný kopec, až po nádherné záhrady s výhľadom na celé mesto. Môžete odtiaľ dokonca vidieť aj Vašu kapsulu v Bratislavskom hosteli CHORS like a hotel!

Zatiaľ čo ste na ceste objavovania slovenskej kultúry, a už ste zažili dych histórie z hradu, možno si budete chcieť pochutnať na niektorých tradičných slovenských jedlách. Halušky, najznámejšie, ale aj najobávanejšie jedlo na Slovensku, je jednoducho nevyhnutnosť. Domáce zemiakové halušky, ktoré sú potopené v bryndzi, a ochutené chrumkavou slaninkou, sú pravým nebom v ústach pre takmer každého Slováka. Špecifická a neznáma chuť syra však niekedy môže byť pre cudzincov úplne nestráviteľná. Skúste to, ste predsa na Slovensku!

Potom, čo ste si poriadne pochutili, poprechádzajte sa po uliciach Bratislavy, a ponorte sa ešte viac do sveta tradícií. Nájdete ich na každom rohu. Buď v architektúre budov, starých kaviarňach alebo remeselných výrobkoch v niektorých obchodoch. Z bohatej histórie Slovenska je toho veľa na objavovanie.

Bratislava je naozaj ideálnou základňou pre začatie Slovenskej cesty. Dostanete sa do krásnej kultúry pekne zľahka, a budete pripravený vyraziť na cestu, ktorá vás jedného dňa možno prenesie cez vštky hory a doly krajiny.

Ak ešte len plánujete návštevu Bratislavy, tak vám odporúčame ubytovanie u nás v Bratislavskom hosteli CHORS like a hotel.

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
0
Poslať správu
V svojom blogu prinášam zaujímavé nápady a inšpirácie zo sveta “backpackera“. Za posledné 4 roky som precestovala množstvo európskych krajín, spoznala tradície viacerých kultúr a nabrala skúsenosti so života v hosteloch naprieč Európou. Napriek svojím cestovateľským potuľkám som hrdá Slovenka. Pochádzam z Košíc a momentálne žijem v Bratislave, kde pracujem v hosteli CHORS like a hotel, čo ma inšpirovalo vytvoriť si svoj vlastný blog, kde vám budem prinášať informácie z Bratislavy z pohľadu turistu ale aj nápady a triky, ktoré som pozbierala na potulkách Európou.

Chceš vedieť, keď Veronika-z-CHORS pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.