19.3.2019 14:02

Futbalom po Európe:Rapid Viedeň-Spartak Moskva

20.9.18 zápas skupinovej fázy Európskej ligy

CESTA DO VIEDNE

Vo štvrtok 20.9 som sa vybral na výlet do Viedne,pozrieť trošku mesto a spríjemniť si tento deň futbalovým zápasom.Z Bratislavy som vyrazil o 12:15(ŽST Petržalka)a za hodinu som bol vo Viedni.Lístok na vlak ma stál 14€ spiatočný (autobusom to stojí 11€ spiatočný) a vystúpil som na hlavnej vlakovej stanici Wien hbf.

DOPRAVA,LÍSTKY NA MHD A VOĽNÝ ČAS

Z Wien hbf sa priamo na štadión dostanete linkou S80 zo stanice Vienna Central Station( smer Wien Hütteldorf Bahnhof ),prejdete 4 zastávky a vystúpite na Wien Hutteldorf.Z tade ste na štadióne do 5minút.

Ja som zvolil cestu metrom,zo stanice Hauptbanhof(smer Wien Leopoldau) ktorá je hneď pod vlakovou stanicou.Táto cesta si vyžaduje jeden prestup.Prešiel som 2 zastávky na Karlsplatz a tam prestúpil na U4(smer Wien Hutteldorf,konečná zastávka). Dôvod tejto trasy bol jasný.Na linke U4 som vystúpil na Schônbrunn zastávke a šiel sa pozrieť na tento prekrásny palác.Jednoznačne treba navštíviť keď ste vo Viedni.

Po návšteve paláca som sa pobral ďalej po trase U4 a zastavil sa ešte na malé občerstvenie u McDonald´s(s týmto typom občerstvenia sa u mňa budete stretávať často takže žiadne gastronomické odporúčania z miest veľmi nečakajte :) )ktorý sa nachádza neďaleko štadióna.Pešo cca 15 minút,tak po výdatnej strave som si doprial trošku zdravého pohybu a vybral sa smer-Allianz Stadion

Na záver asi to najdôležitejšie. Lístky na MHD kúpite na každej stanici metra v automatoch – aj v slovenskom jazyku, v trafikách alebo v električkách a autobusoch priamo u vodiča za príplatok (len základné lístky). Každý lístok si treba označiť v príslušnom označovači. Za neoznačený cestovný lístok hrozí na mieste pokuta 103 € .Základný lístok stojí 2,40€ .Celodenné cestovné lístky na viedenskú MHD sa pohybujú okolo 8€.

ŠTADIÓN A ZÁPAS

Na štadión som dorazil cca hodinu a pol pred zápasom ako býva u mňa zvykom,prezrieť si okolie a presunúť sa potom na miesto.Lístok na zápas ma stál 14€ ,kupoval som ho v stredu 19.9.18 deň pred zápasom cez portal viagogo.

Zápas mal vynikajúcu atmosféru(žiaľ nemám viac fotiek ani videí lebo sa mi vybíjal mobil),rakúsky fanúšikovia boli úžasní,domáci vyhrali 2:0 takže nemám čo vytknúť.Jedine asi to že pár ruských fanúšikov si pomýlilo sektor a sedeli na miestach kde nemali(medzi nimi som bol aj ja) .Samozrejme mierne opití začali trošku robiť neporiadok tak tam musela zasahovať SBS spolu s ťažkoodencami,menšia strkanica,pár fliaš sa pohádzalo ale napokon sa to ukľudnilo a premiestnili sa do hosťovského sektoru tesne pred koncom prvého polčasu.

Druhý polčas sa už viedol v priateľskom duchu, Viedeň strelila 2góly a tak sme mohli ísť po zápase spokojne domov.Po zápase som zase zvolil metro dopravu,trošku preplnená ale nebol problém nastúpiť. Vystúpil som na hlavnej vlakovej stanici,počkal na vlak a pobral sa späť do Bratislavy.

CENOVÉ ZHRNUTIE

Vlak-14€

Ubytovanie-žiadne

MHD-5€

Lístok na zápas-14€

Strava-5€

Celkovo-40€

HODNOTENIE VÝLETU

Mesto 4,5/5

Štadión 4,5/5

Zápas 3,5/5

Doprava 4,5/5

V prípade akýchkoľvek otázok ma kľudne kontaktujte.

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
4
Poslať správu
Mojou najväčšou záľubou je šport.Rád trávim volný čas výletmi na rôzne športové podujatia.Prevažne futbal.Rozhodol som sa že vám formou blogu porozprávam zážitky z týchto podujatí a podelím sa s vami o skúsenosti ako prebieha takýto výlet a detailnejšie priblížim koľko to celé stojí,akú dopravu zvoliť,MHD v danom meste apod.

Chceš vedieť, keď Dominik Z. pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.