Fitness, ploché brucho a zdravá výživa

Väčšina ľudí si myslí, že keď začne cvičiť, tak automaticky schudne, môže to byť síce pravda ,ale len čiastočne pretože veľkú úlohu v tomto procese zohráva správna výživa.

Zoberme si priemerného muža, ktorý chce naberať svalovú hmotu poctivo cvičí ale jeho výživa nie je správna a tak nebude dosahovať želané výsledky. Základný problém u väčšiny ľudí je ten, že nemajú stanovený plán v akom pomere príjímať jednotlivé živiny. Zdravá výživa tvorí až 90% úspechu, preto ak chceme začať so silovými športmi a vyformovať si postavu, mali by sme dbať na zdravú výživu.

Ideálne je pozorovať svoj organizmus a odpozorovať koľko kalórií naše telo potrebuje na správne fungovanie. Treba si sledovať pomer bielkovín, sacharidov a aminokyselín a tukov aby tuk z tela odchádzal postupne nie naraz. Jedno z odporúčaní je, že ak chceme mať ploché brucho, mali by sme vyprážať na olivovom alebo najlepšie na kokosovom oleji. Ideálne je sa vyhýbať vyprážaným jedlám.

Samozrejme je dovolené si z času na čas dopriať nejaké nezdravé jedlo, ale s mierou, ak chceme dosahovať reálne výsledky.

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
1
Poslať správu

Chceš vedieť, keď Patrik Pjentek pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.