Bratia zo Skalice a ich spoločná diagnóza!

Bratia Tomáš (13 rokov) a Matyáš (10 rokov) zo Skalice sa narodili ako normálne zdravé deti. No osud zmenil život celej ich rodine.

Obidvaja navštevujú Základnú školu na Strážnickej ulici v Skalici, vo voľnom čase hrajú hry a sledujú slovenských youtuberou. Písal sa rok 2011 kedy bolo rodine oznámené, že obidvaja trpia vážnym ochorením - svalovou muskulárnou dystrofiou. Ide o neliečiteľné ochorenie, pri ktorom ide o postupné ubúdanie svaloviny so sprievodným znižovaním svalovej sily, ochabnutosťou a deformáciami. Bratia sú už imobilný, používajú elektrické vozíky a potrebujú pravidelnú nepretržitú starostlivosť a asistenciu. Chlapcom bude totiž svalstvo postupne viac ochabovať.

O bratov aktívne pečuje ich mama Martina, ktorá je aktuálne nezamestnaná nakoľko svoj život zasvetila svojim deťom. Jediným príjmom v rodine je plat otca, ten však nedokáže pokryť všetky náklady potrebné na náklady s touto chorobou. Rodina súrne potrebuje špeciálne vozidlo, aby mohla deti prepravovať do školských zariadení,rehabilitácie.

Pomôcť rodine pomocť zvládať ťažkú situáciu môžete aj VY zaslaním ľubovoľnej sumy na účet „ZÁHORÁCKY ANJEL“ SK82 0900 0000 0051 3242 6831 a do poznámky nezabudnite uviesť “bratia”. Všetky vyzbierané peniaze budú použité na zabezpečenie vozidla pre Tomáška a Matyáška. V prípade akýchkoľvek otázok nás kontaktujte na tel.č. 0910 533 452 alebo správou na ZÁHORÁCKY ANJEL.

ĎAKUJEME!

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
4
Poslať správu
Charitatívne občianske združenie ZÁHORÁCKY ANJEL už roky aktívne pomáha chorým deťom a deťom v núdzi na Záhorí.

Chceš vedieť, keď Záhorácky anjel pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.