Rozmýšľajú racionálne lepšie Muži alebo Ženy ? Budete prekvapený...

Muži vs. Ženy : Ktorému s týchto uvedených pohlaví , sa skôr zmení pubertálne zmýšľanie na racionálne tzv. dospelé ? My to vieme .

Prečo muži v stresových situáciách reagujú inak ako ženy? Alebo prečo obe pohlavia odlišne prejavujú lásku? Príčinu môžeme hľadať v rozdielnom fungovaní ich mozgu. Ženy sú schopné robiť viac vecí naraz, zatiaľ čo muži nie. Vyplýva to z rôzne štruktúrovaného mozgu oboch pohlaví. Aj keď ženy i muži majú rovnakú všeobecnú inteligenciu, líšime sa v jej špecifických zložkách.

U mužov je menej aktivačných dráh medzi oboma hemisférami, ktoré umožňujú vzájomnú komunikáciu, a viac inhibičných dráh, ktoré opačnú hemisféru utlmujú. Tento druh komunikácie medzi nimi znamená, že dokážu viac využiť aktivitu jednej hemisféry na to, aby sa sústredili na vec, pre ktorú je daná hemisféra mozgu dominantná. Keď riešia problém, riešia ho systematicky, analyticky, do konania a rozhodovacích procesov neprimiešavajú informácie, ktoré riešia emotívnu stránku problému. To typickým mužom uľahčuje vedúce funkcie v zamestnaní.

U Ženy v špecifických kognitívnych funkciách mužov často predbehnú vo verbálnej pohotovosti, napríklad v tom, ako pohotovo a správne nachádzajú slová na opis vecí. Sú rýchlejšie a presnejšie v rozoznávaní emócií v tvárach iných ľudí. Sú tiež zručnejšie v jemnej manuálnej práci, aj keď muži sú zasa presnejší v cielených motorických úlohách . ( každý ma svoje vlastné zmýšľanie muž aj žena , navzájom sa dopĺňajú .

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
1
Poslať správu
Meno: Andrej Majerský Mesto: Bratislava Vek: 27 Vzdelanie : Filozofická fakultná Univerzita Komenského v Bratislave. Povolanie: Výtvarný redaktor , Novinár , Bloger Špecializujem sa, a zodpovedám za celkový vizuál kníh, ich grafické spracovanie a prípravu podkladov na tlačiarenské spracovanie. Výtvarný redaktor spája textovú časť knižného diela s jeho obrazovou časťou. Píšem články do novín ako sú Korzár , Sme , Denník N . Blogujem , no snažím sa čo najmenej o našich "celebritách" pretože tý sa v médiách objavujú tak často, že by bolo nudné písať o ľuďoch, ktorých si pred 20 min videl v TV alebo na internete. Píšem o ľuďoch , možno menej známych, ale za to rovnako talentovaných a kreatívnych. Ak sa rád dozvedáš nové veci , o nových ľuďoch a zaujímajú ťa čerstvé novinky tak ma začni sledovať tu na mojom Blogu , aby ti už nič neuniklo Vo pred chcem poďakovať čitateľom blogu, za ich drahocenný čas prečítať si články napísané mnou. Srdečná vďaka.

Chceš vedieť, keď Andrej Majerský pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.