This is my sen!

Ako športovcovi mi vždy bolo jasné, že aktívna kariéra netrvá večne, dnes som pôsobením v zahraničnom klube zvyknutý zarábať slušné peniaze, no čo bude o pár rokov?

Prečo Slováci neustále chudobnejú? Môj pre niekoho kontroverzný, pre mňa priamy a ľudský bankár Andrej Juhaniak zvykne hovoriť o troch základných faktoch prečo to tak je, samozrejme som sa pred pár rokmi smial, haha.

Dnes vám chcem porozprávať o svojej vlastnej skúsenosti, inšpirovať nie len v športe a taktiež sa poďakovať, veď ty vieš.

Dosmial som sa po udalostiach, keď som prišiel o nemalé peniaze, myslel som si, že som neohrozený a nič sa mne ani mojim peniazom nemôžete stať(viete tá občasná choroba veľkého ega u športovca, haha). Nestalo sa mi to raz, no dokonca viac krát.

Vtedy som si spomenul na Andrejove slová, bolo mi čudné, že pred cca dvoma rokmi, keď sme sa prvý krát stretli ma vôbec neprehováral, ani mi nič nevnucoval. Pravdupovediac som si takmer nepamätal o čom sme sa vtedy bavili, no veta s ktorou sme sa lúčili mi ostala v hlave:

"Hlavne mi never, ani nikomu inému, používaj sedliacky rozum, uvidíš, zavoláš mi sám."

Čo myslíte, zavolal som? Tak ja sa vám teda priznám, áno zavolal som.

Nebolo to hneď, človek si asi musí zrovnať určité veci sám v sebe a samozrejme povedzme si narovinu, každý máme aj svoje každodenné starosti, povinnosti, rodiny a pod.

Mal som nejaké peniaze naviac, no už som nechcel o ne prísť, som človek, ktorý je zvyknutý plniť sny sebe aj ostatným a jedným z nich je aj po skončení karíery žiť plnohodnotný život so svojou rodinou.

Koniec koncov okrem toho, že Andrej je investor, tak spravuje milióny eur úspešným športovcom, umelcom a podnikateľom.

Keď sme sa stretli druhý krát, tak som si uvedomil, že aj keď som si nepamätal o čom sme sa bavili predtým, tak som tie 3 fakty poznal, preto lebo som ich zažil sám na sebe:

1. Ľudia chcú zbohatnúť rýchlo a preto hľadajú skratky, hovoril mi, že je to nonsens ako keď mladý chlapec chce byť za mesiac od kedy prvý krát kopol do lopty Ronaldom. Tak isto aj pri budovaní veľkého majetku je potrebný čas a disciplína. Pritom je to fakt logické a tu sa dostávam k bodu dva.

2. Ľudia podliehajú emóciam a nepoužívajú sedliacky rozum, no a čo sa týka peňazí, tak tam to platí dvojnásobne. Dal mi opäť skvelý príklad:"Predstav si, že by ťa tvoj klub kúpil napríklad za 20 miliónov eur, po dvoch sezónach by mali o teba záujem dva kluby, jeden by ponúkal 40 miliónov eur a druhý 10 miliónov eur. No a čo by si povedal na to, že by ťa predali tomu klubu za 10 miliónov eur?" Hneď zo mňa vyletelo, že asi by im muselo dobre.....(domyslite si). A on na to s kľudom angličana: "No vidíš a miliónom ľudí po celom svete takto (už si ani nemusíte domýšľať, už viete haha) každý deň, keď predávajú svoj majetok pod cenu!"

3. Ľudia dávajú na rady predajcov a neučia sa od bohatých ľudí. Bežný človek ako aj ja sa nechal ľahko zmanipulovať. Častokrát stačí, aby nás oslovil človek zdanlivo vyzerajúci bohato. Vidíme nablískané hodinky, tričko od známej módnej značky, kľúče od Mercedesu a zrazu ani nevieme ako a vložíme kľudne aj celé svoje úspory do crypto coinu z inej vesmírnej dráhy krytého najlepším plutóniom v galaxii haha. Lebo už sa vidíme ako každý mesiac budeme zarábať 100% a nebudeme musieť robiť nič. Pritom je to jednoduché, keď si pozrieme 1000 najbohatších ľudí na svete, tak vidíme aký majetok vlastnia, sú to verejne dostupné informácie. Ľudia nenechajme sa opiť suchým rožkom. Nájdite si toho správneho trénera a vzor, tak ako aj v športe.

Zlá správa je, že to neplatí len pre Slovensko, ale aj zahraničie. No dobrá správa je, že s tým každý vie niečo urobiť. Verím v lepšie Slovensko a pre kvalitný život aj po športovej kariére. Ja už som sa rozhodol čo je pre mňa a moju rodinu najlepšie a viem, čo je môj sen.

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
1
Poslať správu
#srdcom #športovec #Slovensko Jediný kto ma môže zastaviť som ja sám!

Chceš vedieť, keď Reprezentácia_SVK pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.