Chudnite rýchlo, bez pocitu hladu a obmedzení

Snažíte sa vyformovať svoje telo do plaviek, alebo chcete schudnúť len tak pre lepší pocit? Diét a spôsobov, pomocou ktorých je to možné je niekoľko.

Stať sa ale pokusným králikom na základe obmedzení nie je vždy príjemné a pre telo ani zdravé. S keto diétou môžete ale chudnúť bez pocitu viny a obmedzení.

Prezradíme vám ako?!

Ako sa chudne pomocou keto diéty?

Energia pre prácu a fungovanie tela pochádza z rôznych zdrojov, potrava je ale najdôležitejšia. Hlavnými zložkami, ktoré naše telo získava z potravy, sú tuky, bielkoviny a sacharidy. Postupným procesom sú spracované na jednoduchšie molekuly.

Glukóza z uhľohydrátov je v tomto smere pre nás najväčším zdrojom, pričom ale tuky ostávajú bez povšimnutia a ukladajú sa na miestach, ktoré nechceme.

Ak si ale dokážete cukor odoprieť a nahradiť ho inými lepšími zdrojmi, vaše telo začne vytvárať ketogénne látky, ktoré naopak veľmi dobre spaľujú spomínané tuky. Práve tieto látky sú alternatívnym zdrojom energie pre telo, ktorý sa používa v prípade nedostatku glukózy.

V podmienkach keto diéty sa tak rýchlo chudne, zatiaľ čo telo nepociťuje hlad a má zvýšenú vitalitu.

Aké obmedzenia so sebou táto diéta prináša

V podstate žiadne, okrem absencie cukru a nevhodne spracovaných potravín. Ideálna je čerstvá zelenina, kvalitné a zdravé mäso a cukry, ktoré telu neškodia, ako je napríklad čakankový sirup s obsahom cukru nižším ako 5 %, bez lepku a konzervantov, s vysokým podielom prospešnej vlákniny inulínu. Zaistí vám potrebnú sladkú chuť a pritom navodí proces ketózy.

Význam ketózy, na ktorej je keto diéta založená, má umožniť telu prežiť v podmienkach nedostatku rastlinných potravín bohatých na sacharidy, prechodom na jedlo živočíšneho pôvodu. Preto si treba všetko dôkladne preštudovať a zoznámiť sa s takými potravinami, ktoré vám umožnia schudnúť do plaviek bez pocitu hladu a obmedzení. Vyskúšajte to preto s keto diétou, ktorá je veľmi jednoduchá a bezpečná.

Zdroj náhľadového obrázka:

vgstudio / Shutterstock.com

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
0
Poslať správu

Chceš vedieť, keď Martin Pružný pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.