Nezabudnite prezuť pneumatiky na zimu

Znova je tu zimné obdobie a s klasickým upratovaním v domácnosti prichádza aj čas na pravidelnú zmenu pre vaše auto.

Zimné obdobie, ktoré trvá od polovice novembra do marca, ukladá povinnosť majiteľom vozidiel vymeniť na aute pneumatiky. Ak už máte tie zimné staré a príliš používané, je najvyšší čas pozerať sa po nových, lepších a kvalitnejších. Ako teda vybrať zimné pneumatiky?

Kľúčové údaje nájdete priamo vo vašom veľkom technickom preukaze. Rozmer aj druh pneumatiky, rozmer ráfikov - to všetko dokážete zistiť a mali by ste pri výbere dodržiavať aj odporúčania výrobcu. Máte už ujasnené, čo presne hľadáte? Potom nastal čas na výber spomedzi širokej ponuky značiek.

Rozhodujete sa medzi viacerými značkami?

Pneumatiky Taurus patria medzi kvalitné európske produkty, na ktoré sa môžete spoľahnúť aj v tých najťažších chvíľach. Nejde len o cenu, ktorá je jedna z najlepších, ale aj o kvalitu, ktorá z nich robí skvelú voľbu už niekoľko rokov. Desiatky rôznych modelov pneumatík, medzi ktorými si môžete vybrať tie vaše, prebúdzajú dojem pripravenosti.

Pneumatiky potrebujete po celý rok, preto vás určite neprekvapí, že si nemusíte vyberať len medzi tými zimnými, ale napríklad aj celoročnými. Záleží len na vás, čo pre vás bude výhodnejšie. Neviete si dať rady? Opýtajte sa svojho predajcu a určite vám rád na všetky otázky odpovie. Samozrejme, aj v online obchode.

Na zimu prezúvajte pneumatiky

Pre toto obdobie sú ale dôležité len jedny. Zimné pneumatiky boli vyrobené najmä pre bezpečnosť cestovania v zime. Má to svoje dôvody, pretože zimné pneumatiky majú priľnavejší povrch a nemusíte sa preto báť, že sa budete s autom šmýkať už na mierne zasneženej alebo ľadovej ceste. Ak sa rozhodnete, že si nechcete dať auto do servisu, ale vymeníte si pneumatiky sami, myslite na bezpečnosť.

TIP: Ako správne prezuť pneumatiky: V prvom rade zabezpečte svoje vozidlo z hľadiska bezpečnosti. Zatiahnutie ručnej brzdy by malo byť hneď jedným z prvých krokov. Taktiež nezabudnite uvoľňovať skrutky už na zemi.

Keď sa vám podarí dať dole pneumatiky, nezabudnite koleso poriadne očistiť. Ak to máte hotové, potrite vazelínou všetko potrebné okrem závitov. Uťahovanie závitov by malo byť napísané v návode pri kúpe vozidla, takže ich nedotiahnite ani príliš slabo, ani silno.

Zdroj náhľadového obrázka:

Jarhe Photography / Shutterstock.com

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
0
Poslať správu

Chceš vedieť, keď Martin Pružný pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.