7.2.2021 17:00

Láska

Nie je láska ako láska. Aké sú najčastejšie druhy lások ?
Láska s požiadavkami

Tento typ lásky pozná mnoho ľudí. Túto lásku dávame ale prijímame vtedy, keď splníme určitú požiadavku toho druhého. Keď sa za mnou presťahuješ budem ťa mať rád. Ak mi kúpiš moju obľúbenú knihu budem ťa milovať. Takáto láska nemusí fungovať len pri dospelých , často taktom aj rodičia prejavujú lásku k deťom . Keď dostaneš jednotku kúpim ti čo budeš chcieť. Keď nezješ obed nedostaneš sladkosť. Táto láska je vlastne odmena za niečo čo spravíme. Vo vzťahu to nevydrží dlho, nakoľko to môže jednu stranu prestať baviť riadiť sa na základe nejakých podmienok. Množstvo manželstiev sa na základe tejto lásky rozpadá. Po čase zistia že neboli vlastne zaľúbení do seba ale len do nejakej predstavy. Láska sa zrazu premení na hnev , nenávisť .

Láska s dôvodmi

Ďalším druhom je láska ktorá stojí za nejakým dôvodom . Vzniká na základe hodnôt alebo kvalít partnera/partnerky. MILUJEM ŤA lebo si krásna, MILUEM ŤA lebo vieš výborne variť, MILUJEM ŤA pretože vieš výborne spievať. Ak je žena zamilovaná do slávneho speváka , tak sa nepozrie napríklad na iného chlapa ako na slávneho speváka. V podstate nie je zaľúbená do chlapa ale do jeho slávy. Tento druh lásky je oveľa pohodlnejší ako ten prvý iba s tým rozdielom že, túto lásku si musíte zaslúžiť. Ale ani tento druh lásky ani z ďaleka nepredstavuje pevný vzťah či dokonca manželstvo. Pretože si položme otázku. Čo sa stane keď žena začne milovať nejakého bohatého chlapa a on zrazu príde o zamestnanie ? Myslíte že, s ním zostane pokiaľ vidí na tom vzťahu len to že jej môže kúpiť dráhu kabelku či ju vziať na dovolenku , no zrazu si to nebude môcť dovoliť? Ja si myslím že, s ním určite nezostane .

Láska bez podmienok
A čo vraví táto láska ??
Milujem ťa a vôbec neviem prečo.

Človeku sa môže zdať že, ide o akúsi slepú lásku . Vôbec to tak ale nie je . V tejto láske sa partneri poznajú priam dokonale. Poznajú svoje nedostatky , chyby no aj tak žijú jeden pre druhého. Bez ohľadu na to čo si myslí o nich ich okolie či ako ich vnímajú ich blízky. Je to láska kedy jednoducho milujeme tú osobu preto aká je. Dokážeme milovať partnera aj bez toho aby nám doniesol kyticu kvetov či drahú kabelku. MILUJEME ho skrátka preto že je ! Pri tejto láske má pre nás náš partner/partnerka veľmi veľký význam a sme neskutočne radi že sme mohli spoznať takého človeka ako je ON/ONA. Myslím si že, tento druh lásky je pre človeka najdôležitejší. Každý dúfa že, takúto lásku nájde a verte že aj ja . V podstate takúto lásku aj prežívam . A poviem Vám je to niečo neskutočne krásne . Je to láska bez hádok žiarlivostných scén, podceňovaní, urážok a dôvodov. Je to láska neskutočne krásna založená na vzájomnej úcte a rešpekte. Aj keď často s veľkými prekážkami . No vždy je to na NÁS ako sa s tým všetkým vysporiadame a ako si s partnerom veríte že, to zvládnete. No nie je krásne keď sa máte o koho oprieť , keď sa máte komu vyplakať na ramene či podeliť sa s nim o vaše výhry/prehry. Je jedno či máte 20 či 30 každý má právo na pravú lásku . Nezabúdajte NIKDY NIE JE NESKORO. Niekto si môže povedať že, táto láska je Božia láska pôsobiaca v človeku. Každý z nás ju ma ukrytú hlboko v srdci . Práve tento druh lásky tvorí pevné základy pevného vzťahu či manželstva.

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
2
Poslať správu
Volám sa Viktória. Budem sa venovať písaniu článkov o kozmetike ale aj o živote. Verím že sa Vám budú moje články páčiť, a ak by ste mali nejaké návrhy zanechajte mi komentár alebo ma kontaktujte e-mail: vikyblog123@gmail.com

Chceš vedieť, keď Viky pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.