Ekologické mydlové fľaše z Partizánskeho.

Vedeli ste, že každým rokom skončí na skládkach viac ako 552 miliónov fliaš zo šampónov a čistiacich prostriedkov a iba 10% všetkého plastu sa z tohto množstva recykluje?

Väčšina z nás si to neuvedomuje, ale vytvárame neskutočne veľké množstvo odpadu. Preto sme sa my, študentky 3. ročníka SOŠ Jána Antonína Baťu odbor obchodná akadémia v Partizánskom zapojili do vzdelávacieho programu Aplikovaná ekonómia. Vďaka tejto skvelej príležitosti od neziskovej organizácie Junior Achievement Slovensko sme vymysleli niečo nové a prospešné nielen pre občanov Partizánskeho, ale aj občanov celého kraja či Slovenska. A tak vznikla naša študentská firma DUONUM, ktorá simuluje akciovú spoločnosť.

Meno Duonum vyjadruje: Duo – dva v jednom. Poukazuje na dvojitý význam nášho hlavného produktu. Num – fullonum – znamená z latinčiny pojem “mydlo”.

Činnosť našej firmy je zameraná na EBOTTILE - jednorázové, ekologické fľaše vyrobené z mydlovej hmoty, ktoré majú výnimočnú funkciu 2 v 1 - nahrádzajú plastové fľaše, v ktorých sa predávajú napr. čistiace prostriedky, šampóny a zároveň slúžia ako mydlo. Hlavným cieľom našej firmy je pokúsiť sa nahradiť plastové, neekologické, jednorazové fľaše našimi – kompletne spotrebovateľnými, vďaka ktorým sa nevytvára ďalší odpad. Vyvrcholením tohto programu je Veľtrh podnikateľských talentov pod záštitou našej pani prezidentky, na ktorom sa všetky študentské spoločnosti odprezentujú a najlepšie samozrejme ocenia. Ak by ste mali záujem spoznať našu firmu bližšie, nájdete nás na sociálnych sieťach ako je Facebook či Instagram.

Neváhajte! Navštívte náš E-shop a patrite k prvým, ktorí budú vlastniť svoju vlastnú EBOTTILE fľašku!

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
3
Poslať správu

Chceš vedieť, keď Dominika Červeňanská pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.