Ako si spraviť chvíľu pre seba a nenechať sa pohltiť prácou?

Najmä v začiatkoch podnikania a vtedy, keď sa dostavia prvé úspechy sa dá veľmi ľahko úplne prepadnúť práci.

Zo začiatku nejde o žiadny problém, veď napokon pracovitosť a usilovnosť sú pozitívne vnímané vlastnosti. Čo však keď toto pohltenie biznisom prerastie zdravú mieru a začne škodiť? Vtedy je najvyšší čas prehodnotiť svoj spôsob života. Zistite, ako sa nenechať úplne pohltiť a akým spôsobom si nájsť chvíľku aj pre seba. 

Získajte viac času nastavením procesov

Aby ste sa nestali „otrokmi“ vlastného biznisu, jednou z prvých zručností, ktoré by ste si mali osvojiť, je delegovanie práce a manažovanie ľudí. Zbaviť by ste sa mali činností, ktoré sa opakujú, neprinášajú vám zisk a sú prípadne časovo náročné. Ak takéto činnosti dáte na starosti niekomu inému, vám zostane viac času na to, čo je v skutočnosti dôležité. 

Druhým krokom k tomu, aby ste dosiahli viac voľného času je správne nastavenie procesov. Pri tom vám pomôžu aj rôzne softvérové riešenia ako napríklad https://www.flowii.com/cz/. Pomocou neho môžete nielen sledovať vaše firemné financie, ale napríklad aj delegovať úlohy či kontrolovať ich plnenie. Správna implementácia softvéru vám podnikanie výrazne uľahčí a zároveň vám ušetrí množstvo času, ktoré môžete venovať sebe a svojim najbližším. 

Na cestách alebo doma? Užiť si môžete oboma spôsobmi!

Patríte skôr medzi „domasedov“ alebo naopak, neobsedíte a stále potrebujete niekam cestovať? Ak už pre seba získate viac voľného času, mali by ste ho zmysluplne využiť. Cestovanie, či už sám alebo s rodinou si perfektne užijete napríklad v modernom SUV od https://www.topautopremium.sk, ktoré vám perfektne poslúži pri cestách na letnú dovolenku pri mori či zimnú lyžovačku do hôr. Nezabúdajte, že hodnotné sú najmä zážitky, na ktoré aj po rokoch budete spomínať s úsmevom. 

Ak predsa len uprednostňujete tráviť čas doma, praktickým riešením je vybudovanie miesta na trávenie voľného času. Inšpirujte sa na https://www.woodgarden.sk moderne riešenými terasami alebo pergolami, ktoré zvyšujú využiteľnosť priestoru v bezprostrednom okolí rodinného domu. Napokon, večerné posedenia na terase, alebo budovanie zimnej záhrady budú po práci tým správnym spôsobom oddychu. 

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
0
Poslať správu

Chceš vedieť, keď fadam pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.