22.2.2022 17:13

Budúcnosť bez dopravných nehôd? Moderné technológie k tomu smerujú už teraz!

Kritici tvrdia, že nové autá sú doslova prepchaté rôznou elektronikou, ktorá nemusí vždy spoľahlivo fungovať. Na druhej strane, autá sú stále bezpečnejšie a vďačiť za to môžeme moderným technológiám.

Či už je reč o systéme núdzového brzdenia, adaptívnom tempomate, radaroch alebo systéme držania v jazdných pruhoch, ich spoločným menovateľom je ochrana posádky a ostatných účastníkov cestnej premávky. Čo na bezpečnosti zmenia systémy autonómneho riadenia?

Cítite sa na cestách bezpečne?

Ešte nikdy nebola automobilová doprava rozšírená tak, ako práve v súčasnosti. Na cestách je omnoho viac áut a zároveň sa jazdí omnoho rýchlejšie ako kedysi. Rovnako, ako rástli nároky ľudí, tak narástli aj autá, čo je možné vidieť na stúpajúcej popularite SUV. Dôkazom je aj ponuka Land Rover Bratislava, kde sa nové autá nikdy dlho neohrejú. Dokonca, veľká časť z nich, ktoré privezú do topautopremium.sk má svojho majiteľa ešte pred tým, ako ich zložia z návesu.

Ak sa na cestách necítite bezpečne, máme pre vás dobré správy, ktorých poslom je švédska automobilka Volvo.

Bezpečne vďaka autonómnemu riadeniu

Iba máloktorá automobilová značka je tak spojená s bezpečnosťou ako práve Volvo a v tomto trende sa budú niesť aj nadchádzajúce modely. Už čoskoro sa v podaní značky Volvo dočkáme celkom nového systému autonómneho riadenia, ktorý má byť špičkou vo svojej kategórii. Výrobca použil tie najmodernejšie senzory, ktoré neustále sledujú dianie okolo vozidla. Prepracovaný softvér sa zároveň stará o správne vyhodnocovanie zozbieraných údajov a aktívne pomáha predchádzať nebezpečným situáciám či zareagovať na nečakané prekážky.

Hlavnou motiváciou značky Volvo je nulový počet dopravných nehôd a tento cieľ sa zdá byť ako splniteľný. Nový systém bude schopný prevziať riadenie, brzdiť a reagovať omnoho rýchlejšie ako človek. Ak vám záleží na bezpečnosti, Volvo Bratislava bude pre vás tou správnou voľbou. A hoci na nový systém autonómneho riadenia značky Volvo si treba ešte chvíľu počkať, moderné a bezpečné modely tejto severskej značky si na volvo.topautobratislava.sk môžete vybrať už dnes.

Zdroj: elements.envato.com

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
0
Poslať správu

Chceš vedieť, keď fadam pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.