Analýza letovej dráhy spoločnosti Delta v meniacej sa ekonomike

Spoločnosť Delta Air Lines, ktorá sa z pandémie vymanila, zaznamenala v roku 2023 výrazný nárast príjmov na 58 miliárd USD, čo je o 14,6 % viac ako v predchádzajúcom roku.

Napriek tomuto rastu sa akcie spoločnosti Delta po zverejnení výsledkov stretli s takmer 10-percentným poklesom, a to najmä v dôsledku slabého výhľadu voľných peňažných tokov na rok 2024. Spoločnosť sa v súčasnosti obchoduje s atraktívne nízkym forwardovým pomerom P/E na úrovni 6, a to na pozadí širšej hospodárskej neistoty a obáv týkajúcich sa leteckého priemyslu.

Source: Investing.com

Hoci spoločnosť Delta úspešne zvládla problémy s pracovnou silou a nedostatkom pilotov a udržala si slušnú prevádzkovú maržu 9,5 %, v minulosti dosahovala ešte vyššie marže. Pozoruhodným aspektom odolnosti spoločnosti Delta je jej obmedzená angažovanosť v spoločnosti Boeing, vzhľadom na pretrvávajúce problémy tohto leteckého giganta, a silné partnerstvo so spoločnosťou Airbus. Okrem toho sa na výnosoch spoločnosti Delta významne podieľajú operácie s kreditnými kartami v spolupráci s American Express, ktoré ponúkajú stabilný tok príjmov s vysokou maržou. Táto diverzifikácia má kľúčový význam pri ochrane leteckej spoločnosti pred nepriaznivými vplyvmi špecifickými pre dané odvetvie.

Hoci sa zdá, že spoločnosť Delta je pri svojich súčasných akciových ukazovateľoch podhodnotená, investori by mali vziať do úvahy jej značný dlh a kapitálovú náročnosť leteckého odvetvia. Schopnosť spoločnosti premeniť zisk na voľný peňažný tok zostáva pre potenciálnych investorov rozhodujúcim faktorom. Pre tých, ktorí sú optimistickí, pokiaľ ide o sektor leteckých spoločností, predstavuje Delta zaujímavú príležitosť, ktorá vyvažuje historickú silu jej značky so súčasnými finančnými problémami.

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na [email protected].

Ohodnoť blog
0
Poslať správu

Chceš vedieť, keď Investago pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.