Explózia príjmov spoločnosti Nvidia: Na vlne umelej inteligencie do nových výšok

Nadchádzajúca správa o výsledkoch spoločnosti Nvidia za 4. štvrťrok je veľmi očakávaná a odráža výrazný rast spoločnosti, ktorej akcie za posledný rok vzrástli o viac ako 200 %.

Analytici očakávajú 234% nárast tržieb na 20,4 miliardy USD, a to vďaka silnému dopytu po jej čipoch s umelou inteligenciou, najmä v dátových centrách. Nvidia dočasne predbehla Amazon a Alphabet v trhovej hodnote, čím zdôraznila svoje postavenie v technologickom svete.

Pozornosť sa sústredí na príjmy spoločnosti Nvidia z dátových centier, ktoré sa očakávajú vo výške 17,2 miliardy USD, pričom sa zdôrazňuje vplyv aplikácií umelej inteligencie. Investícia spoločnosti Meta do čipov Nvidia pre svoje dátové centrá AI ešte viac podčiarkuje rast tohto sektora. Napriek výzvam zo strany konkurentov a vlastnému vývoju čipov veľkými firmami spoločnosť Nvidia pokračuje v inováciách vrátane diskusií o čipoch na zákazku pre technologických gigantov. Obmedzenia vývozu z USA do Číny však predstavujú potenciálnu výzvu pre budúci predaj spoločnosti Nvidia.

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na [email protected].

Ohodnoť blog
0
Poslať správu

Chceš vedieť, keď Investago pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.