6.12.2017 16:49

7 tipov, ako to neposrať v modelingu!

Áno, Ja, spoločnosťou a sociálnymi sieťami zatracovaný odpadlík som bola vybraná ako modelka na jednu z najprestížnejších módnych udalostí v našom hlavnom meste - Fashion Live!

Wow, poviem vám, bol to pre mňa slušný šok. Za prvé preto, že som v živote okolo modelingu ani nešla a za druhé som už veľmi dávno za vekovou hranicou vhodnou na kráčanie po svetových mólach. Dobre, na rovinu, vždy som po tom asi tajne túžila, už od puberty, aj popri drsnom výraze, nosení Martensov a počúvaní Sex Pistols. V tom čase, keď ma aj nejaký ten skaut na ulici oslovil a ja som následne prišla do agentúry, vysypali na mňa asi milión vecí, čo musím všetko na sebe zmeniť, od odstránenia ofiny až po vymytia krikľavých farieb z vlasov. V tom čase som mala 16 rokov a nestálo mi to vôbec za to, môj jediný cieľ bolo sa dobre rozbiť v piatok večer v Dopleri.

Teraz to však bolo iné. Cez kamaráta som objavila agentúru, kde som len tak, bez nejakých väčších očakávaní poslala fotku. Je to agentúra, kde neriešia žiadne blbosti ohľadne výšky, váhy ani veku, ale skôr hľadajú zaujímavé typy ľudí s osobnosťou. No a už to išlo celé rýchlo, vybrali si ma a cez nich si ma zas vybrali organizátori Fashion Live. Tak fajn, pomyslela som si, AlexWortex69, aj s jej chlpáčmi pod pazuchami ide na veľké mólo, what's big deal?

Vec prvá – Nedávaj si na fitting oteplovačky!

FL! sa začal fittingami. Modelky boli rozdelené do skupín a priradené k návrhárom, ktorí na nich následne fittovali, resp. skúšali modely. Bola nedeľa a brutálne teplo. Ja som si žiaľ deň predtým kúpila v sekáči lyžiarske otepľovačky, pre ich elektrizujúcu zelenú farbu a keďže mám nejakú úchylku vziať si na seba hneď všetko nové, voľba, čo si dám ráno na seba bola jasná. To, že to nebol práve najlepší nápad mi docvaklo už pri vstupe do miestnosti. Začala som sa v nich variť zaživa, aj môj mobil vo vrecku (vytiahla som ho celý orosený) a hlavne všetky ostatné baby mali outfity, ktoré poväčšine obťahovali postavu, nie ju totálne zväčšovali, ako to bolo v mojom prípade. Návrhári si vyberali modelky hlavne podľa postáv na určitý model, prípadne podľa toho. ktorá mala aké nohy. Celkom komická situácia, sme nastúpené v rade, modelky v úzkych jeansoch, obtiahnutých tričkách, bez makeupu. Ja, v oči vypaľujúcich širokých otepľovačkách, vykamienkovanom Ed Hardy tope, so zmalovaným fejsom a čerešnička na torte bola moja TAXI čapička. Proste taká typická modelka off duty.

Vec druhá – Neslintaj po mladom mäsku!

Celkovo FL! mi prišiel ako jeden veľký letný tábor. Neviem, či to bolo vysokou koncentráciou ľudí v pubertálnom veku, alebo to, že som tam úplne bezstarostne nadväzovala každú chvíľu nové kamarátstva, evokovalo mi to moje jednoduché, bezstarostné táborové obdobie a bolo to vážne milé. Zároveň, presne ako v tábore, som bola celé dni zavretá v podzemí Starej tržnice s chlapcami, ktorí nemali ešte ani 20, zato telá niektorých by som si dávala pravidelne na večeru, if you know, what I mean ; ) Jediné, nad čím som tam niektoré dni rozmýšľala, bolo, či by si som ňou niektorý z nich nezahral starú dobrú fľašu, prípadne vyzliekacieho faraóna na záchodoch. Žiaľ keďže moji najväčší favoriti nemali ešte ani 18, od tohto nápadu som radšej, pre svoje vlastné dobro, upustila.

Vec tretia – Obleč si podprsenku!

V prípade, že patríš medzi hanblivejšie typy, obleč si podprsenku, lebo sa budeš často prezliekať pred celou miestnosťou. Každopádne Alexandra podprsenky bojkotuje od 17tich, kedy zistila, že ide o dielo Satanovo a všetky rituálne spálila (no dobre, nespálila, to by som oblečeniu nikdy nespravila) a tým pádom všetkým zúčastneným umožnila pohľad na svoju nadrozmernú pýchu veľkosti prvých letných čerešní. Nie že by mi to vadilo, som tak trošku exhibicionista. Dokonca mi Boris Hanečka doprial nádherné priesvitné! šaty s motívom slovenských korún a tak som tie moje bomby mohla predviesť aj priamo na móle. Jeden z mojich life goals completed!

Vec štvrtá – Nečakaj, že z teba spravia sexy dračicu z Victoria's Secret!

Moje očakávania: sexy obtiahnuté, miniatúrne, priesvitné modely, ktoré ukážu moje dlhé nohy a urobia zo mňa sex bombu na móle. Vlasy vyfúkané na Dallas s romanticky vejúcimi vlnami. Výrazný make-up s trblietkami v štýle zvodnej femme fatale. Realita: rovno na prvú prehliadku mi bol prisúdený model, ktorý bol rozhodne zaujímavý a keby mi lepšie sedel, bola by z toho možno sexy Jane od Tarzana, ale realita bola taká, že som pôsobila viac ako Jane vo vreci. Celé to ešte ''zabila'' čierna maska na tvári a ulízané vlasy, kedy ma nespoznala ani vlastná mama, nieto niekto iný. Moje divoké predstavy typu sexy Naomi Cambell na móle sa rozpustili oveľa rýchlejšie ako tá čierna maska na tvári, s ktorej odmaľovaním si nevedeli poradiť ani skúsené maskérky.

Vec piata – Nespoliehaj sa na kamarátov, ani vlastnú rodinu!

To, že išlo o pre mňa obrovskú udalosť, vám nemusím ani hovoriť. Čo nejaká svadba, promócie, či narodenie dieťaťa, nič z toho som nemala síce tú česť zažiť, ale viem, že toto bolo rozhodne viac! Konečne som išla po móle a všetky oči boli len na mne! O tom, že som to chcela mať zaznamenané na všetkých výdobytkoch modernej technológie niet ani pochýb. To bol aj vlastne jediný dôvod, prečo som tam pozvala svoju rodinu, nech je fotiek a video záznamov čo najviac a najlepšie z každého uhľa. A teraz v krátkosti, z FL! nemám žiaden použiteľný materiál, ktorý by zobrazil túto moju veľkolepú chvíľu. Resp. mám ale to som si pýtala neskôr od ľudí na Instagrame, keď som hľadala, či ma aspoň niekto cudzí náhodou nezachytil na fotke. Pri jednej mojej prehliadke sa moja najlepšia kamarátka aj s bratom rozhodli vyfarbovať si omaľovánku, stým že veď budem až na ďalšej prehliadke po nej, takže času dosť. Ja, práve v tú chvíľu pred nimi, oslepená reflektormi, ale zato s najviac sexy výrazom vo vzpriamenej pozícii štýlu cecky von, mysliac, že ma práve divoko z každého uhľa natáčajú a fotia. Nie, oni si vyfarbovali. Ďalšiu prehliadku mal na starosti otec. Ten ma naopak nespoznal, takže z tej prehliadky nemám ani video. Love my family! ❤

Vec šiesta – Obliekaj sa basic!

Inak si bude celý štáb myslieť, že máš na sebe model, niektorého z návrhárov a ustavične ti pripomínať, že by si sa mala ísť prezliecť, lebo to pokrčíš a nech ťa ani nenapadne v tom ísť cikať. To, že to mám rada na divoko nie je žiadne tajomstvo, stačí sa zatúlať na môj Instagram. To, že niektoré moje outfity budú ale divokejšie ako väčšina modelov dokopy, nikto nepredpokladal. A tak sa občas stalo, že som sa prezliekala z outfitu, kričiaceho gýčom mne vlastným do oveľa nenápadnejšieho modelu. Uniforma o 10 rokov mladších, zato o dosť skúsenejších modeliek bola modré skinny jeansy, biele, alebo čierne tričko a žiaden makeup. Do tohto vzorca som nezapadala ani náhodou, lebo veď attention whore :)

Vec siedma – Tvár sa dramaticky a roboticky za každých okolností!

Môj najväčší problém počas FL! – tváriť sa ako modelka. Kto občas sleduje moje stories na Instagrame, vie, že ja to s vážnou tvárou veľmi neviem, či už na fotkách (trvalo mi len rok, kým som sa naučila tváriť vážne a silno eroticky), alebo keď šaškujem v scénkach. Viem, že je to proste tak, sami návrhári si to želajú, aby zbytočne výraz modelky neodpútal pozornosť od ich šiat, ale fúha, bola to pre mňa makačka. Moje slobodomyseľné JA sa búrilo, ale zas rešpektovala som to a premenila sa na robokopa bez emócii.

Karta sa obrátila pri poslednej prehliadke návrhárky Petry Kovacs, ktorú som dokonca ja otvárala, what a feeling! Bolo nám povedané, že choreografia je úplne voľná a môžeme robiť, čo len chceme. Viac som počuť nepotrebovala. Celé naše mólo lemovali stĺpiky a čo napadne Alex ako prvé pri pohľade na rôzne objekty, pripomínajúce tyč? Moja vnútorná Demi Moore vo filme Striptíz sa už drala na povrch. V skratke, predviedla som hot tančeky okolo stĺpikov, vyplazovanie jazyka a iné poburujúce obscénnosti. Myslím, že to bol celkom obstojný výkon na moju finálnu show!

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
8
Poslať správu

Chceš vedieť, keď AlexWortex69 pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.