Najlepšie kaviarne v Bratislave

Ak si jeden z tých hipsterov ktorí majú radi kávu kyslejšiu ako citrón, tmavšiu ako noc a drahšiu ako tatkove bavo, rovno odíď.

Tento môj pseudo pokus o blog píšem pre teba. Áno správne pre teba! Takže sa neotáčaj na mieste ako káča, ale pokojne čítaj ďalej.

V Bratislave sa nám v poslednom čase veľmi rozšíril kávoví religion. Na tom by nebolo nič zlého, pokiaľ by medzi nami nekráčalo stále viac kávových neznalcov. Už si sa určite stretol s pozvaním na kávu, do jedinečného a pomerne nového Starbucksu. Dal si si vanilkové latte za 6 eur, a dúfal, že ti nespadne pena pokiaľ si spravíš otravnú fotečku na instagram. No zamyslel si sa niekedy nad tým, ako vlastne dobrá káva chutí? Nie? Tak dúfam že tento blog ti na túto otázku odpovie.

Ešte než začnem s prvou kaviarňou v poradí, chcem dodať že kávy som si všetky žiaľ platil sám :( no ak má niekto záujem o sponzoring dohodneme sa :*

Five points

V kaviarni five points vás poteší nie len dobrá káva, ale aj krásny interiér. V ponuke nájdete aj neobvyklé položky ako napríklad arabskú kávu varenú tradičným spôsobom, na piesku. Jej chuť je veľmi neobvyklá, kedže sa do nej pridáva kardamon a cukor. Pri prvom dúšku vám udrie na jazyku silná chuť škorice, no po chvíli sa chute premiešajú a vznikne spojenie vianoc a kávy.

Cena 1,90€ horkosť 1/5 kyslosť 3/5

Espresso má jemnú chuť po sladkom drievku a prenikavú horkosť, ktorá v tomto spojení chutí,vôbec nie je na škodu.

Cena 1,80€ Horkosť 4/5 Kyslosť 2,5/5

Fach

Táto kaviareň je jednoducho skvost. Jej škandinávsky design vám vyrazí dych. Čo ti však taktiež vyrazí dych, je žiaľ tamojšie espresso ktoré neodporúčam :( Bolo mi povedané, že espresso je pripravene zo svetlo praženej kávy ktorá pochádza z Nikaragujskej republiky. No z jej chuti som mal pocit že pijem kávu ktorú omylom upražili 3x za sebou. Možno je to spôsobené faktom, že na single shot sa používa 10g kávy alebo tým, že káva vytekala z páky pomerne dlho (áno sledoval som ich :D).

Cena 2,20€ Horkosť 3/5 Kyslosť 5/5

Čuduješ sa čo tu do frasa, po tom čo som povedal, hľadá táto kaviareň ? Zaradil som ju sem vďaka ich výbornej filtrovanej káve. Ak ťa už omrzelo espresso, určite sa obráť na "filter" z fachu. Na prípravu 220ml "filtra" sa používa 20g svetlo praženej káva z guatemaly. Chuť je veľmi jemná a hodí sa aj pre ne-kávičkara.

Cena 2,50€ Horkosť 1,5/5 Kyslosť 1,5/5

Kafíčko

Rád cestuješ ale nemáš peniaze, lebo ich všetky minieš na svoju frajerku kebab ? Kafíčko je odpoveď na tvoj problém! V tejto kaviarni môžeš ochutnať kávu z celého sveta. Dokonca aj najdrahšiu kávu na svete kopi luvak alebo aj takú jamaica blue mountain. Mne sa uštedrila costa rica, ktorá mala príjemne čokoladové tóny s nádychom citrusu (toto si reálne nevymýšľam). Každý týždeň je predávaný iný druh kávy iba za 0,99€

Cena 0,99€ Horkosť 3,5/5 Kyslosť 2/5

Sort

Novo otvorená prevádzka s názvom sort ma prilákala vďaka jej jednoduchému interéru. Tamojšia káva je veľmi celistvá so zemitou chuťou. Káva je mix robusta & arabica. Už počujem ako vrieskaš za monitorom, že espresso z robusty nemôže byť chutné. Prepáč no mýliš sa... Pokiaľ je mix robusta & arabica vyvážený, nemáš čo pokaziť. Tak tomu je aj v tejto kaviarni, kde podávajú kávu pražiarne Saturno.

Cena 1,70€ Horkosť 3,5/5 Kyslosť 1,5/5

Vespa

Kaviareň ktorá ma úspešne otvorené už 3 prevádzky. Vespa svedčí o tom že ak človek predáva dobrú kávu no nepýta za ňu neprimerané peniaze, stane sa obľúbeným. Chuť ich kávy je veľmi jemná a vyvážená. Keď si spojím chuť kávy s príjemným prostredím vynikne mi ideálne miesto na oddych.

Cena 0,90€ Horkosť 2/5 Kyslosť 2/5

Nebojte sa skúšať nové veci a objavovať miesta, ktoré si zaslúžia pozornosť nás, kávopičov :)

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
2
Poslať správu

Chceš vedieť, keď Peter Tibenský pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.