1. Jednoduchá gramatika
V porovnaní s ostatnými svetovými jazykmi, ako je napríklad francúzština alebo španielčina má angličtina veľmi veľkú výhodu a to je jej jednoduchosť gramatiky. Nemá žiadne rody, rozdiely medzi jednotlivými časmi sú veľmi malé a slovesá majú len neurčitý rod.
Rozdiely medzi anglickou a nemeckou gramatikou
Zdroj: WorldThruOurEyes
2. Kolónie
Anglicko(alebo lepšie povedané Britské impérium) malo v roku 1921 celkovo 81 kolónií. Úradným jazykom všetkých anglických kolónií bola angličtina, ktorá sa vo väčšine štátov zachovala ako úradný jazyk aj po dekolonizovaní . V Britskom impériu rozprávalo anglicky celkom 458 000 000 ľudí. Aktuálne je angličtina úradným jazykom v 59 krajinách sveta.
Anglciké kolónie v roku 1921
Zdroj: Wikipedia
3. Globalny jayzk
Angličtina je globálnym jazykom po celom svete. Je to tzv. nepísaný oficiálny jazyk internetu a stretneme sa s ňou na každom kroku. Všetky filmy premietané v kinách sú natočené v anglickom jazyku, všetky pesničky hrajúce v rádiách sú v anglickom jazyku, všetky internetové diskusie na globálnych fórach sa odohrávajú v anglickom jazyku. Aj to donútilo veľa ľudí naučiť ša anglický jazyk.
4. Rozvoju angličtiny dopomohli aj dve svetové vojny
Anglický jazyk začal naberať na popularite po dvoch svetových vojnách. Zatiaľ čo Európa a niektoré časti Ázie sa spamätávali z vojny, USA veľmi prudko ekonomicky rástla. To znamenalo, že USA vtedy obchodovala viacej so svetom, ako to pred vojnou robilo napríklad Anglicko. Angličtina pri obchodovaní zohrávala veľkú rolu. Amerika vyrábala produkty, ktoré Európa, ale aj iné časti sveta vtedy veľmi potrebovali. Vplyv Britského impéria s Americkou ekonomikou v 40. a 60. rokoch minulého storočia, pomohol Angličtine dostať sa na prvú priečku ako jazyk medzinárodnom obchodovaní a biznise.
Zdroj: talk2learn.ch
Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na [email protected].
Chceš vedieť, keď ThePegas pridá nový blog?
Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.