Prvý a posledný (?) rozhovor s budúcim ja

Dobrý deň, R. Už je to dlho, čo ste zmizli ľuďom zo života...

...kam ste sa stratili?

Zdravím. Už je to dlho, ale vidíš. Ešte existujem, aj keď už nie tak, ako predtým. Hneď na začiatok ťa však musím tak trochu sklamať. Neprekvapuje ma, že ty, ani iní ľudia nevedia, kde som celý ten čas. Dokonca ani neviem prečo, a ako sa to stalo. Zrejme to však bol dlhodobý a postupný proces odcudzovania sa okoliu, ale aj sebe. Predsalen ti však prezradím jednu novinku. Už ma viac nemusíš volať R.

Nerozumiem vám, tak to bolo odjakživa. Preto sa mi zdá, že minimálne nejedoznačné odpovede a sklony k mystifikácii zostali súčasťou vašej osobnosti, alebo aspoň pózy. Ako vás teda mám volať ja či vaši neexistujúci potenciálni fanúšikovia?

Akonáhle pomenuješ akúkoľvek entitu, stane sa jedna z nasledujúcich vecí: nadviažeš s ňou bližší kontakt a tak ju ovládneš, alebo ovládne ona teba. Naozaj to chceme?

Nemám tú istotu, takže to môžeme nechať tak. Ako former wannabe journalist však musíte uznať, že dobrý rozhovor má čitateľa predsalen nejako obohatiť. Ako vás poznám z minulosti, čím viac sa budem snažiť, tým menej z vás vydolujem. Preto máte teraz voľný priestor na zanechanie odkazu z vašej dimenzie.

Teší ma, že dokážeš zmeniť názor. Nie vždy je dobré niečo zistiť. Klišé, ktorého ,,klíšéovitosť " teraz znásobím, znie, že by sme mali byť opatrní na to, čo si prajeme. Napríklad, mojou túžbou bolo vždy zomrieť. Ale nie takto, nie nažive. Nanešťastie, ja zabudnúť na malé písmenká na konci zmluvy. Smrť je prirodzená, ba dokonca nevyhnutná pre zdravý chod všetkého, čo si dokáže človek predstaviť. Možno, aj toho, čo si predstaviť nedokáže. V prípade, že sa naučí využívať svoj mozog ešte o niečo viac, či už cestou vôle, alebo inými cestami, ktoré tento život ponúka, dokáže človek tieto veci nie len vnímať, ale im aj rozumieť. Prirodzená smrť je nevyhnutná a dobrá. Násilná smrť však vždy zanecháva stopy, ktoré majú deštruktívny potenciál. A ten sa v existencii len tak nestratí. Skôr má tendenciu sa znásobovať či mutovať.

Čo presne tým chcete povedať? Ako to súvisí s vami? Ako to súvisí s vašimi neexistujúcimi potenciálnymi fanúšikmi?

Chcem povedať, že ak si sa narodil/a, má to dôvod. Ak nevieš aký, zrejme ťa to znervózňuje. Ale nerýp sa v tom príliš, ani to nepopieraj. Sweet Jesus, ja na teba nikdy neveriť, neverím, a zrejme ani nebudem. Ja spáchať duchovnú samovraždu. Tento svet sa mi zdal byť natoľko jednoduchý, až ma to urážalo. Moja pýcha zo mňa urobila prízrak, ktorý si nezaslúži meno. Napriek tomu raz budem mať veľa fanúšikov. Ale bude to až vtedy, keď sa premením do formy, v ktorej si to nedokážem uvedomovať. A tak im aspoň odkazujem, aby nad sebou nerozmýšľali až príliš, tak, ako ja. Ako tvoje budúce ja to odkazujem tiež tebe, R. A viem, že neposlúchneš. Toto je môj večný trest...

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
2
Poslať správu

Chceš vedieť, keď nejakalebka pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.