Obľúbená epilácia cukrovou pastou, aké sú jej výhody?

Existuje niekoľko depilačných, či epilačných metód, ale nie každá je trvalo úspešná. Prvé zmienky cukrovej metóde pochádzajú už zo starovekého Egypta, Mezopotámie a z dôb starého Grécka.

Cukrová epilácia sa v Oriente používa veľmi dlho v Európe sa začala udomácňovať postupne a funguje na rovnakom princípe ako epilácia voskom a možno ju použiť na nohy a všetky partie tela.

Zaručená bezbolestnosť

Cukrová pasta je šetrným, ale aj účinným spôsobom epilácie a vďaka svojmu prírodnému zloženiu eliminuje podráždenie pokožky, nepríjemné vyrážky a začervenanie, ktoré veľmi rýchlo zmizne, a preto je vhodná i pre citlivú pokožku. Depilácia cukrovou pastou je jediným spôsobom, pri ktorom sa chĺpky vyťahujú z tzv. vlasového vačku v smere rastu, čo zaručuje bezbolestnosť. Týmto spôsobom je možné depilovať ktorúkoľvek časť tela, ako aj modelovať i veľmi jemné línie ako obočie, či intímne partie.

V salóne aj doma

Cukrovou depiláciou sa dajú odstrániť chĺpky dlhé len 2 až 3 mm, a preto môže byť pokožka stále hladká. U každého je však rýchlosť rastu a sila chĺpkov iná a podľa toho treba individuálne načasovať dobu medzi jednotlivými epiláciami. Všeobecne odborníci tvrdia, že účinok tejto depilácie je 8 až 10 týždňov. Procedúru s cukrovou pastou môžete absolvovať v kozmetickom salóne, ale aj pohodlí domova. Pasta sa dá kúpiť ako hotový výrobok, ale môžete si ju vyrobiť aj doma z cukru, citrónovej šťavy a vody.

Aké sú jej výhody?

Cukor je prírodný a jeho vysoký obsah pôsobí antibakteriálne, preto sa pri použití do pokožky nedostanú baktérie, tak nedôjde k jej zapáleniu.

Cukrová pasta je 100-percentne ekologická a nedráždi pokožku.

Riziko vzniku začervenania a zapálenia či podráždenia je minimalizované do hodiny.

Chĺpky sú depilované aj s korienkami, pastou je možné odstraňovať i kratšie chĺpky. Pasta sa neaplikuje horúca, a preto je depilácie.

Pokožka zostane hladká oveľa dlhšie ako po depilácii voskom.

Ak si dáte pokožku depilovať touto metódou, chĺpky budú postupne slabnúť a rednúť.

Cena sa u hotovej pasty pohybuje od 10 do 30 eur, ak si ju vyrobíte doma vyjde to podstatne menej.

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
4
Poslať správu

Chceš vedieť, keď Simonka Strečnianská pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.