Udržte si nohy v teple počas celej zimy

V zimnom období sotva vyjdete von alebo milujete všetky možné outdoorové aktivity, ale nízke teploty vás niekedy pekne potrápia?

Nie je nič horšie, ako byť navlečený do množstva vrstiev oblečenia a pritom stále cítiť zimu, ktorá prichádza od studených nôh. Ako teda udržať a ochrániť nohy v teple počas zimného obdobia?

Vyberte si správne ponožky

Veľa ľudí sa domnieva, že vrstvenie alebo nosenie tých najtučnejších ponožiek je to pravé na zahriatie studených nôh. Takéto ponožky však škrtia nohy a znemožňujú správne prekrvovanie. K tomu, aby ste mali nohy v teple a suchu potrebujete ponožky priedušné, savé a tenké. Dôkladne si vyberte materiál, z ktorého sú ponožky vyrobené. Nenoste bavlnené ponožky. Môžu pripadať pohodlné, ale v skutočnosti budete mať nohy a prsty premrznuté. Radšej zvoľte vlnené ponožky. Je to jeden z najteplejších materiálov, ktoré existujú. Vlhkosť absorbujú a izolujú.

Vhodný typ obuvi

Vaša obuv vás chráni od vlhkosti a rozhoduje o tom, či budú vaše nohy v teple alebo nie. To znamená, že by ste mali zvoliť obuv priedušnú, vodeodolnú a takú, aby sa v nej nohy nepotili. Takže v tomto období zabudnite na vysoké podpätky, obľúbené tenisky alebo vychodených športové topánky a zvoľte poriadne teplé zimné topánky so silnou podrážkou.

Vyskúšajte teplé vložky do topánok

Ak je vám na nohy stále zima aj napriek prvým dvom tipom, možno by ste si mali zaobstarať vlnené vložky do topánok. Pridaním hrubšie vrstvy do topánok nielen ochránite chodidlo pred zimou, ale bude sa vám chodiť pohodlnejšie a zároveň zabránite nepríjemným pachom.

Buďte aktívny

Ak začínate cítiť zimu od nôh, doprajte si krátku prechádzku, beh alebo si zaskáčte. Akákoľvek fyzická aktivita napomáha prekrveniu a zvýši vašu telesnú teplotu. Zároveň  vám pohyb dodá energiu a lepšiu náladu.

Obuv si dôkladne umyte

Platí známe pravidlo, že mokré nohy sú studené nohy. Preto, keď prídete domov a vyzujete sa, nechajte topánky poriadne uschnúť. Môžete do nich dať pokrčený papier a nechať ich preschnúť do druhého dňa. Pri vysúšanie dávajte pozor, aby neboli horúcemu vzduchu príliš blízko, mohli by sa totiž zraziť.

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
1
Poslať správu

Chceš vedieť, keď Simonka Strečnianská pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.