20.2.2018 13:45

TOP hudobní producenti, ΛVICII ◢ ◤

V tejto sérii blogov vám priblížim vybraných producentov elektronickej hudby. Zaujímavosti, ukážky tvorby, najlepší album a mnoho ďalšieho, čo ste o týchto interpretoch nevedeli!

ΛVICII ◢ ◤

Avicii je pre mňa bohom hudby, nielen kvôli tvorbe ale vystupovaniu a jeho "tajnostkárskej" povahe. Jeho videoklipy sú neuveriteľné a dobre premyslené, dojímavé a plné šťastia zároveň. Hneď ako sa Tim Berg (Avicii) postaví na stage, nasadí si slúchadlá a vypustí svoj set, ľudia okamžite začnú skandovať jeho meno. Privodí vám nezabudnuteľnú atmosféru, sprevádzanú so " zimomriavkami" po celom tele, ste nútený tancovať celú jeho show! Už dávno to nieje dídžej, ktorý ľudí "len" baví, motivuje ich a ukazuje ako správne prežiť svoj život naplno ako aj v piesni The Nights.

When i die. I wanna be remembered by the life I had. Not the money I have made!

zdroj

Avicii vlastný menom Tim Bergling, je rodák Švédskeho Stockholmu. Preslávil sa ešte pod pseudonymom Tim Berg, svojim singlom Seek Bromance, ktorá dosiahla úspech, 13. miestom v rebríčku UK Singles Chart. Motivovaný Tim neprestal tvoriť, práve naopak, začal svoju cestu za svetovou legendou elektro hudby.

zdroj

Švédsky DJ, mixér,producent, no dokonca aj model, na šťastie neprestal a už pod menom Avicii si získal masu fanúšikov, najmä vďaka svojim fenomenálnym vystúpeniam a singlom ako Levels, My feelings for you, a hlavne skladbou Wake me up v spolupráci s Aloe Blaccom! V súčastnosti tvorí pod vydavateľstvom Ministry of sound, kde môže naplno využiť svoj obrovský talent.

zdroj

13. september 2013. Deň D.

Pod týmto dátumom do sveta dostal svoj prvý, debutový album s názvom TRUE.

V tomto albume už spomínaná skladba Wake me up dosiahla obrovský komerčný úspech, a vyšplhala sa na prvé miesta vo viacerých európskych hitparádach.

Časopisom Variance Magazine bol označená ako "hymna leta".

zdroj

Po absolvovaní nespočetne veľa svetovo známych festivalov, ako napríklad Tomorrowland či Ultra Music Festival,si pre nás, verných fanúšikov, pripravil nepekné prekvapenie, po čom som mu aj ja s mojim priateľom poslali list aby to nerobil... Prečo? Avicii sa rozhodol "pauznúť" svoju kariéru, ktorá ho podľa jeho slov oberala o jeho osobný život a čas. Jednoznačne má pravdu, pretože ani si nevieme predstaviť, aké majú svetové celebrity problémy so súkromím, a najradšej by boli "obyčajnými", ako ja a ty ! Avicii fanúšikom napísal list ktorý vám teraz ukážem, tento list ma zaskočil, ale vedel som že v produkovaní hudby pokračovať bude, len sa na nejaký čas nebude ukazovať na festivaloch, pokiaľ ho "sedenie doma" neomrzí.

Aviciiho List pre fanúšikov o jeho "pauze" :-(

zdroj

Po tomto, čo môj vzor napísal, sa mi hrnuli slzy do očí. No je späť, vydáva hudbu a sú to bomby! Singel, ktorý sa mne osobne z nového albumu Stories páči najviac, s titulom Somewhere in Stockholm, vám odporúčam si vypočuť, prikladám aj video.

zdroj

Ešte niečo o Aviciim.

To že je producent, model vieme. No vedeli ste že je aj tvárou reklamy pre Coca-Colu? Viete kto ovplyvňuje Timovu tvorbu? Sú to interpreti ako Tiesto, Daft Punk, Eric Prydz (ktorého si rozpíšeme nabudúce!) a bývalí členovia Swedish House Mafie- Sebastian Ingrosso, Axwell či Steve Angello!

Medzi najštastnejší klip, ktorý kedy vyšiel od tohoto interpreta, môžem považovať video k piesni Broken arrows! Vyvolá to vo vás pocit, že nič nie je nedosiahnuteľné, a poukazuje na dôležitosť podpory od blízkych, rodiny. Klip nájdete hneď pod týmto odsekom.

Užite si ho a zamyslite sa nad ním :-).

zdroj

1. Aviciiho spolupráca s Coca-Colou na reklame, vďaka ktorej som na ňu dostal chuť aj ja, bola sprevádzaná jeho piesňou, ktorú vytvoril pre tento merch, spolu s Conradom Sewellom. Je tak isto skvelá, a prináša klip znova s pocitom radosti a štastia. Čo viac si mohla Coca-Cola želať, ako takúto špičkovú spoluprácu na jej reklame.

zdroj

Ešte spomeniem dve spolupráce, ktoré majú "vybombený" klip, no aj pieseň v reklamnom spote Aviciiho a spoločnosti Volvo, a tiež kooperácia Tima Berglinga s Martinom Garrixom!

2. doslova žijúca a TOP reklama v spolupráci s Volvom, privedie vám určite skvelý pocit... Čo dodať, Avicii a jeho Feeling good!

zdroj

3. Ako tretiu spoluprácu, už nie reklamu. Medzi vás musím dostať fenomenálny, chytľavý mix Aviciiho x Martin Garrix s názvom Hold on never leave!

zdroj

Pre nováčikov v elektro hudbe, je Tim Bergling veľkým vzorom. Avicii samozrejme nezabúda na mladé talenty, a má za sebou nespočetne veľa spolupráci, aj s neznámymi producentmi, čoho je dôkazom je skladba X You. Vo význame "s tebou". Tento singel ,je tak isto nestarnúci a výnimočný, každý si v ňom nájde svoje!

zdroj

Nakoniec chcem len poznamenať, že Avicii bude patriť stále medzi top DJs tohto storočia, vďaka jeho klávesom, sú nenapodobniteľné! Dúfam že tento výber informácii a ukážka skladieb, sa Vám páčili, a verím že si prečítate, aj článok o ďalšej legende, tiež zo Švédska a bude to Eriiiic Sheridaaan Prydz !!!

zdroj Eric Prydz a jeho neuveriteľné hologramy! Tešte sa.

Samozrejme budem vďačný za vaše odozvy na tento článok, doplňujúce komentáre ktoré doplnia môj článok.

Zaujímajú ma vaše TIPY na vami obľúbených interpretov.

Čo sa vám zdalo zlé, pokojne vyjadrite v komentároch, budem rád!

DOPOČUTIA !

Veľká vďaka, patrí môjmu najlepšiemu priateľovi Palimu, ktorý ma do tejto hudby zasvätil !

náhľadový obrázok

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na [email protected].

Ohodnoť blog
8
Poslať správu
Bienvenue...Na mojom profile nájdete blogy zväčša cestovateľského žánru ale aj príbehy,hudba,vzťahy. Budem len rád za vašu kritiku, ktorá posúva ďalej. Užívajte si čítanie, usaďte sa a vychutnajte si tento BLOG.

Chceš vedieť, keď vernepensee pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.