MacGyver na Slovensku!

MacGyver bol správny chlapík, ktorý bojoval proti zločincom svojim rozumom. Tento seriál bol veľmi populárny v 80. a 90. rokoch.

Volám sa Peter Kružic a som veľkým fanúšikom pôvodného seriálu MacGyver. Hudobná téma tohto seriálu mi utkvela v pamäti a nečudujem sa, že patrí k najlepším seriálovým zvučkám vôbec. Prišiel som s nápadom natočiť krátky vtipný film a určitým spôsobom vzdať hold pôvodnému seriálu, ale rovnako aj ukázať prvky ktoré by už v dnešnej dobe nemohli fungovať. Mali sme dobré ohlasy a tak sme v nakrúcaní pokračovali. Spolu s kamošmi sme natočili už tri diely paródie na tento známy americký seriál.

Pri nakrúcaní si vždy užijeme kopu zábavy a máme z toho radosť. Ak si to pozrie len pár ľudí a pousmejú sa či spomenú na pôvodný seriál z detstva tak už len pre toto sa oplatí pracovať na tomto našom malom projekte.

Tvorba z radosti a pre radosť je dôležitou súčasťou môjho života. V konečnom dôsledku o tom by mala byť každá tvorba.

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
6
Poslať správu
Narodil som sa v Banskej Štiavnici. Študoval som obchodnú akadémiu, ale postupne som pochopil, že tadiaľto moja cesta nevedie. Vždy som rád tvoril, staval som lego, hral som sa na superhrdinov, vymýšľal som krátke príbehy a potom som k nim dokresľoval obrázky. Keď ma prijali na akadémiu umení v Banskej Bystrici na dokumentárnu tvorbu, podstúpil som úžasný proces zamilovania sa do filmového umenia. Je to syntéza rôznych druhov umenia a zrazu som mohol všetky svoje záľuby skombinovať do jedného celku. Film mi prúdi v žilách a nesktučne ma baví celý proces tvorby audiovizuálneho diela. Potrebné skúsenosti som nabral popri škole i vo svete svadobných kameramanov, ale to nebolo to pravé orechové moje ciele sú inde. Prax však bola pre mňa veľmi výživná. Dnes sa venujem tvorbe reklamných spotov a snažím sa tvoriť krátke dokumentárne a hrané filmy. Mojim skutočným cieľom je venovať sa tvorbe filmov.

Chceš vedieť, keď Peter Kružic pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.