Novinka v Partizánskom - Ekoverde kelímok z ktorého vyrastie rastlina

Novinka v Partizánskom - Ekoverde kelímok z ktorého vyrastie rastlina

Osem študentov z SOŠ Partizánske, odbor obchodná akadémia prišla so super nápadom

Študenti v rámci programu Aplikovaná ekonómia si založili firmu Ekoverde, ktorá simuluje podmienky akciovej spoločnosti, musia prejsť všetkými krokmi podnikania od založenia, plánovania činnosti, cez marketingový prieskum trhu, vlastnú činnosť, až po likvidáciu firmy a rozdelenie zisku ku koncu školského roka. Vďaka tejto praktickej skúsenosti, ktorá je medzi študentmi programu JA Firma veľmi obľúbená, získavajú študenti možnosť aplikovať teoreticky nadobudnuté skúsenosti o fungovaní podnikateľského subjektu okamžite v praxi. Učia sa tak nielen ekonómiu, ale aj byť zodpovednými, vedieť sa rozhodovať a viesť firmu. 

Už zo samotného názvu EKOVERDE vyplýva, že pôjde o niečo ekologické

Nedokázali sa pozerať ako ľudia pri kúpe kávy či čaju z automatu narábajú s kelímkami, ktoré sú porozhadzované po chodníkoch a parkoch a tak vymysleli niečo nové a prospešné nielen pre občanov Partizánskeho, ale aj občanov celého kraja či Slovenska. Ide o jednorazové, kompletne kompostovateľné, ekologické kelímky v ktorých sú zabudované semiačka rôznych rastlín a bylín ako je Bazalka, Tymián, Žerucha, Mäta a pod.  Hlavný cieľ 

Hlavným cieľom firmy a poslaním produktu je pokúsiť sa nahradiť umelé, neekologické, jednorázové kelímky našimi – rozložiteľnými, ktoré obohacujú prírodu o nové rastliny a nevytvárajú ďalší odpad.

S produktom chceli preraziť na Veľtrhu podnikateľských talentov v Bratislave... Dňa 21. 3. 2018 sa v OC Avion Bratislava konal Veľtrh podnikateľských talentov, ktorý každoročne organizuje JA Slovensko n. o. Veľtrh je vyvrcholením celoročného úsilia študentov stredných škôl z celého Slovenska. Verejnosti i odbornej porote na ňom prezentujú svoje podnikateľské plány, výrobky a služby. Všetko úsilie však prinieslo svoje ovocie a JA Firma Ekoverde na stupni víťazov JA Firma Ekoverde v zložení 5 študentov, ktorí sa mohli zúčastniť Veľtrhu Mária Jakubíková, Martina Poliakova, Matúš Opavský, Mário Mano, Pavol Stano si odniesli rovno tri ocenenia. 1. miesto AVION Marketingová prezentácia 2. miesto S&T Úžitkový produkt 1. miesto TOP Tím Aplikovanej ekonómie Víťazstva zabezpečili firme reprezentáciu JA Slovensko na výročnom zasadnutí Slovenskej obchodnej a priemyselnej komory v Bratislave, kde im bude udelená cena za TOP Tím Aplikovanej ekonómie.

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
1
Poslať správu

Chceš vedieť, keď Mário Mano pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.