9.8.2018 01:45

Prečo si nemôžem nájsť chlapa?

Počujem to denno denne... Prečo? Tak počúvaj ty trubka:

Aké ťažké je nájsť si partnera? To záleží iba na nás, resp od našej náročnosti. Aby sme nezostali len pri prázdnych kecoch typu - "každý má tam niekde svoju polovičku", skúsme sa na to pozrieť možno aj s trochou logiky. A nie, nie na každého tam vonku čaká osudový partner.

Dajme si príklad... Slečna, nazvime ju napr. Erika, má už vek súci na reprodukciu, no stále nemala v živote šťastie na chlapov. Ako to je možné?

Každý z nás má nejaký svoj akčný rádius a pohybuje sa v okolí (intervenuje) s približne 500 - 2000 ľudmi, medzi ktorými si aj hľadáme partnera. Záleží na tom kde pracujeme / študujeme, či chodíme von, dedina či mesto... Každý si tam dosaďte hodnotu, akú chcete.

Z tohoto čísla (vezmeme tú lepšiu možnosť) si musí Erika odpočítať opačné pohlavie (-1012 ľudí), lebo predsa hľadá chlapa. Ďalej, keďže hľadá niekoho medzi 25-40 rokom života, aby nechodila zase so starcom alebo deckom, dostaneme sa na zhruba 395 chlapov z ktorých môže vyberať. Samozrejme, čím väčšie rozpätie by si holka nastavila (rozumej, dala šancu mladším alebo starším, tým väčšie šance by mala).

Z našej skupiny teraz odstránime sociálne slabších (o ktorých by nebol záujem), alebo lepšie situovaných (ktorý by zase naopak nemali záujem) ľudí, invalidov, extrémne škaredých, gayov a menšiny. Ďalej odstráňme chlapov čo sú vo vzťahu a nemienia to zmeniť. Sme zhruba na 80-90 chlapoch.

Pravdepodobnosť, že na seba narazia a prehovoria je zhruba 1/10, šanca že aj Erika sa bude páčiť im, je tiež zhruba 1/10, že sa dostanú na rande a že budú mať aspoň niečo spoločné, hobby alebo niečo čo by ich dostatočne zblížilo 1/10.

Z 2000 ľudí nám zostali nám iba +/- 3 kandidáti! Ale sú vhodný podľa našich pseudo-vedeckých kritérií, majú predpoklad na to aby im fungoval vzťah s Erikou a boli šťastný.

Miro, Marek a Lukáš. Dokonca ju všetci traja milujú!

Lenže Erike sa páči ten.. ako sa volá? Christian Grey... Miro je moc chudý, Marek nemá sivé oči a Lukáš.. je Lukáš.

Preto sa dá Erika do kopy s Pepom, ktorý je trochu mimo našej tabuľky. Pepa aspoň trochu (s veľkou nadsázkou) vyzerá ako Christian, asi to bude tým maturitným oblekom z tesca čo si oblieka, keď ponúka príbuzným poistky. Síce jeho jediné hobby je ísť z práce do šenku, prípadne hľadať testovacie subjekty na zisťovanie rizikovosti prenosu genitálneho herpesu a potom po kultúrnom obohatení si nacvičovať krav maga techniky na Erike, ale čo tam po detailoch... Láska predsa hory prenáša ;)

Faber est suae, quiskue fortunae

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
4
Poslať správu
Ziadny dobry pribeh nezacina “sedel som vecer pri telke...”

Chceš vedieť, keď Michal34 pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.