Beauty

5 tipov pre rýchlejšie opálenie

1.8.2018 14:49
Čaká vás letná dovolenka a vy túžite po rýchlom opálení? Pred opaľovaním, by ste svoje telo mali dostatočne pripraviť. Máme pre vás 5 tipov, vďaka ktorým bude vaše telo rýchlejšie hnedé.

Betakarotén: potrava, ktorú konzumujete má zásadný vplyv na to, ako rýchlo sa dokážete opáliť. Vynikajúcou voľbou je, ak do vašej stravy zakomponujete potraviny ako marhule, jahody, batáty, špenát, vajcia či mrkvu. Tieto potraviny obsahujú žltočervené farbivo – antioxidant betakarotén. Dobrou voľbou môžu byť aj niektoré výživové doplnky. Vynikajúcim je napríklad karotnoid astaxantín.

Správne načasovanie krémovania: Na opaľovací krém by ste nemali nikdy zabudnúť. Je dôležité, kedy ho aplikuje na vaše telo. Ideálna doba je 15-20 minút pred tým, ako sa vystavíte na slnko. Práve po takomto čase začne byť sila krému aktívna a opaľovanie bude bezpečnejšie a zároveň účinnejšie.

Peeling: pár hodín pred opaľovaním si doprajte sprchu a použite peeling. Ten vám odstráni odumretú pokožku a slnečné lúče budú prenikať ľahšie cez pokožku.

Hýbte sa: radi sa opaľujete len tak nehybne na deke? Ak si chcete rýchlo vyčarovať hnedú pokožku, mali by ste byť aktívnejší. Pohyb zvyšuje príjem kyslíka do tela, zrýchľuje látkovú výmenu a čo je dôležité, zvyšuje produkciu melanínu. Melanín je pigment, ktorý je zodpovedný za výsledné opálenie.

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.
Priemerné hodnotenie
zatiaľ málo hodnotení
Ohodnoť blog
Pre hodnotenie sa musíš prihlásiť!
Prihlásiť
1
Nahor
Ďalšie články, ktoré by ťa mohli zaujímať
Mesačný trip po Sri lanke . 1
Potulky po krásach Slovenska 22
Moje myšlienky
ISLE of SKYE (Škótsko)
Le Bistro: Kaviareň, ktorá dýcha súčasnosťou!
Ako rozpoznáte dobrú kamarátku od zmije?