Vnútrožilová laserová liečba, počuli ste o nej?

V dnešnej dobe už čoraz častejšie nahrádza štandardné operačné riešenia liečby veľkých kŕčových žíl, používanie lasera.

Pri vnútrožilovej laserovej liečbe, známej aj ako EVLT sa veľmi tenké vlákno alebo cievka vloží do chorej žily cez malú ihlovú dierku v nohe. Obrovskou výhodou tejto metódy je jej lokálna anestéza. Vykonáva sa v ordinácii a trvá približne jednu hodinu.

Fungovanie vnútrožilovej laserovej metódy

Vnútrožilová laserová liečba (EVLT) lieči nespôsobilú veľkú skrytú žilu. Tá prebieha pozdĺž vnútornej strany nohy od slabín až po členok, a taktiež je často podstatnou príčinou vzniku kŕčových žíl. Ako sme spomínali, procedúra sa vykoná v ordinácii s použitím lokálnej anestézi a s pomocou ultrazvuku. Laserové vlákno sa pomaly prestrčí cez malý prierez na veľkú skrytú žilu. Laser sa následne aktivuje, čo má za následok teplo, ktoré lieči vnútorné steny žily, ktoré sa uzavrú. Zákrok je vykonávaný cez malé rezy na pokožke, takže sa pooperačných jaziev nemusíte obávať.

Rekonvalescencia po zákroku

Prostredníctvom kompresných pančúch sa uplatní tlak k vyliečeniu žíl. Rekonvalescencia po liečbe je rýchla, a nie sú po nej žiadne veľké chirurgické rezy alebo vedľajšie účinky celkovej anestézie. Bežné aktivity môžu pokračovať na ďalší deň. Namáhavé fyzické aktivity ako zdvíhanie ťažkých váh a aerobik sa neodporúčajú, a pacientovi nie je odporúčané ani letieť lietadlom aspoň týždeň po vykonaní procedúry.

Aké sú výhody EVLT?

Vykonaná pri lokálnej anestézii

Jednoduchý zákrok

Minimálny zásah, takže minimálne riziko jaziev a pooperačnej infekcie

Zákrok trvá asi hodinu a vyhnete sa operácii na operačnej sále

Rýchla rekonvalescencia s malou pooperačnou bolesťou

Bežné denné aktivity môžu byť vykonávané takmer okamžite

Skvelé klinické a estetické výsledky

Odstráňte kŕčové žily v špecializovanej klinike

Ak patríte aj vy medzi tých, ktorých trápia kŕčové žily, nečakajte a riešte ich odstránenie skôr, ako vám ich rozšírenie spôsobí ešte väčšie problémy a bolesti. Vyberte si kliniku, ktorá sa špecializuje na operáciu kŕčových žíl pomocou najmodernejšej laserovej techniky a používa špeciálne optické vlákno a ultrasonografický prístroj pre navigovanie zákrokov.

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
2
Poslať správu

Chceš vedieť, keď Simonka Strečnianská pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.