4 najspoľahlivejšie tipy na zníženie menštruačnej bolesti

Určite to každá z nás pozná. Každý mesiac prídu tie nepríjemné dni plné bolestí, kŕčov a nepríjemných pocitov.

Ak nechcete hneď užívať rôzne lieky, máme pre vás pár, tých najspoľahlivejších tipov na stlmenie bolesti.

Teplo

Počas vašich dní by ste svoje brucho a nohy mali udržovať v teple. Dajte si teplé ponožky, ponorte si nohy do vedra s teplou vodou a bolesti určite ustúpia. Výbornou voľbou je, že si napustíte termofor teplou vodou a priložíte si ho na brucho. Vďaka teplu vaša krv bude lepšie odtekať a kŕče poľavia.

Aromaterapia

Éterické oleje odstraňujú stres, utlmujú rôzne bolestí a upokojujú telo. Každý olej je určený na rôzne problémy. Na bolestivú menštruáciu je ideálny borovicový a levanduľový olej. Pri ich kúpe dbajte na to, aby mali 100% prírodné zloženie, pretože umelé oleje vám určite nepomôžu.

Šálok čaju

K zahrievaniu zvonka pridajte aj zahriatie zvnútra a uvarte si šálku čaju. Vhodnou možnosťou sú bylinkové čaje ako medovka, harmanček, lipa a arnika horská. Za najúčinnejšiu sa považuje práve arnika horská, ktorá upravuje cyklus menštruácie a efektívne eliminuje kŕče.

Joga alebo pilates

Práve tieto meditačné cvičenia sú ideálne na zníženie menštruačnej bolesti. Pravidelné praktizovanie týchto cvičení vám zabezpečí pružnejšie a pevnejšie telo, čím utlmí aj samotné menštruačné bolesti. Navyše, neuvoľní sa vám len telo, ale aj myseľ.

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
1
Poslať správu

Chceš vedieť, keď Petra Beňová pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.