Môj prvý pretekársky "burnout"!

Predstavte si, že máte k dispozícií letisko, 5.7 L americký osemvalec s náhonom na zadné a dve čerstvé pneumatiky v kufri pripravené na prezutie! To čo bude nasledovať, už ďalej nemusím ani písať...

Prvá myšlienka, ktorá podľa mňa skrsne v hlave každému auto nadšencovi v podobnej situácii je tá, ako tie kolesá „oholiť“ až na elektróny a vypáliť obrovskú dieru do asfaltu. Keďže milujem autá, to isté napadlo samozrejme aj mňa. Problém bol ten, že podobné „zverinky“ som doteraz videl len na YouTube, „but this is real life!“ Nikdy som nič podobné nerobil a už vôbec nie s autom, ktoré ani nie je moje! Mal som ho k dispozícii len pre to, že jeho majiteľ bol dostatočne ochotný na to, aby mi to ukázal, naučil ma a potom mi ho ochotne dal do rúk, aby som si to vyskúšal. Toto je naozaj skutočný príbeh!

Musím povedať, že som mal naozaj dobrého a ochotného učiteľa, „amerika“ bola vďaka Bohu, ale asi skôr samozrejme automat, takže žiadne komplikácie so spojkou a vraj mi to pôjde ľavou zadnou. No uvidíme, však pedále sú len dva, čo sa na tom dá pokaziť, nie? Krok číslo jedna vypnúť „ESP“ a aktivovať „Sport Mode“. Chlapík to predo mnou skúšal so zapnutým počítačom a zhorela mu riadiaca jednotka. Keďže tá bola teraz nová, pre istotu som sa dva krát uistil, že je všetko vypnuté, aby som si zbytočne nezarobil. Okná dole, brzdu a plyn na podlahu a ideme na to!

Bam! A nič! Auto reve a stojí namieste. Oblial ma studený pot, myslel som si, že je so mnou koniec. Hneď ma napadlo, že to budem musieť celé zaplatiť, tentokrát však našťastie nič nezhorelo. Rýchlo som pochopil, že nejde o pozérsky „line lock“ z Mustangu, pri ktorom len čosi naprogramujete na palubnej doske a auto na zadných "prešmykuje" za vás. S brzdou treba byť v tomto prípade citlivý a nájsť ten správny pomer medzi plynom a jej tvrdosťou , aby auto stálo na mieste no zároveň však prešmykovalo, tak, ako to vidíme v každom dobrom„burnout“ videjku.

Chvíľku to trvalo, ale čoskoro som si už točil prvé „insta storky“ zo svojho premiérového, a hlavne vydareného pálenia pneumatík. Hotový drifter! Pokiaľ by som mal teda opäť k dispozícií automat s dostatočným výkonom a náhonom na zadné, nemusel by sa za mňa hanbiť ani taký Ken Block... no dobre trošku preháňam, ale uznajte, na prvý krát celkom dobré. Koniec koncov určite si pozrite moje videjko v ktorom uvidíte, ako to dopadlo. Zo svojho prvého počinu sa teda veľmi teším a ďalší level je pre mňa určite poriadny „donut“ na ktorý si už teraz brúsim zuby! Dodge Charger ani zďaleka nie je len mŕtva „zadnokolka“ ale poriadny stroj na cukrovú vatu!

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
7
Poslať správu
IVOV_DRIVE je o neobyčajnom nadšení pre autá! Stiahnuť veci z internetu vie dnes už každý, vytvoriť však unikátny obsah je umenie! Tu nájdeš autentické fotky, videjká a to, čo ma vo svete áut inšpiruje!

Chceš vedieť, keď IVOV_DRIVE pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.