12.9.2018 10:32

Ako sa správne obliecť deti

Máte občas problém ako správne obliecť deti keď idete na oslavu, dovolenku, do školy alebo na výlet ? Aké vhodné oblečenie pre vaše ratolesti?

V tomto článku presnejšie povieme že sa pozrieme na to aké oblečenie pre deti ideálne a aké nevhodné.

Oblečenie treba vždy správne prispôsobiť aktuálnemu počasiu ale počas jari a začiatku jesene treba myslieť na to, že sú väčšie teplotné výkyvy ráno a večer je zima a počas dňa keď svieti slnko tak teploty sa blížia pomaly k tridsiatim stupňom Celzia . Preto treba deťom oblečenie na to prispôsobiť, pod mikinu je dobre dať svojmu dieťatku tričko s krátky rukávom aby si mohlo mikinu vyzliecť a zbytočne sa potilo, keď vystúpia teploty na maximum.

Treba aj myslieť na kvalitu oblečenia, Slovensko patri k najchudobnejším krajinám Európskej únie a kvôli finančnej situácií sa mnoho rodičov uchýli k nákupu lacnému oblečenie, ktoré je vyrobené v ázijských krajinách.

Oblečenie je síce lacné a deti s neho rýchlo vyrastú ale má mnoho krát nízku kvalitu a môže dokonca aj ohroziť zdravie vášho dieťatka. Mnoho ázijských výrobcov aby ušetrili náklady tak pri výrobe používajú nekvalitné materiály a nebezpečné farbivá ktoré spôsobujú rôzne kožné vyrážky, ekzémy a alergie A v konečnom dôsledku peniaze, ktoré ste ušetrili pri kúpe oblečenia miniete na liečbu týchto kožných problémov.

Ďalší problém je pri materiáloch, ktorý používajú ázijsky výrobcovia pri výrobe kojenekého oblečenia. Bábätka majú veľmi citlivú pokožku a preto je veľmi dôležité aby oblečenie, ktoré sa priamo dotýka ich pokožky (napr. ako detské body, overal, dupačky, poldupačky) boli vyrobené zo 100% bavlny.

A mnoho oblečenia pre bábätka vyrobeného v Číne, Taiwane alebo vo Vietname má prímesi elastanu, čo spôsobuje, keď sa bábätko spotí tak sa mu zaparuje pokožka.

Ale rodičia nezúfajte na Slovensku máme už viacero výrobcov slovenského detského oblečenia, ktorý tým, že vyrábajú v Európskej únii tak musia spĺňať prísne európskej kritériách na materiály aj na použité farbyvá. Tým pádom oblečenie je kvalitnejšie, vydrží vám omnoho dlhšie, je pohodlné a hlavne je bezpečné a nespôsobuje žiadne kožné vyrážky a alergie. Väčšina slovenských výrobcov sleduje aj aktuálne trendy a tým pádom oblečenie je štýlové moderné. Oblečenie pre bábätká vyrábajú výhradne zo 100% bavlny a tým pádom vaše bábätko sa V ňom bude cítiť maximálne pohodlne a môže sladko spinkať.

Kupovaním slovenských výrobkov aj podporujete slovenskú ekonomiku 😊

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
0
Poslať správu

Chceš vedieť, keď lukaskoo22 pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.