Poďme na to !!! Za lepšiu budúcnosť.

Sen zlepšiť svet sa nikdy nezmení na realitu sám od seba.

Sám neviem ako začať, chcel som písať blogy, ale ploché témy ma nebavili. Mám tu pár príspevkov či už cesta do Bosny, poukázanie na môj obľúbený podnik v Bratislave, alebo niečo z repertoáru mojich fotografií. Nikdy mi nešiel žiadny jazyk, Slovenčinou a diktátmi to začalo, pokračovalo jazykmi zahraničnými.

Tento blog by Som chcel venovať činnosti skupiny ktorú som založil. Venujeme sa čisteniu častí našeho mesta, sadeniu stromov a celkovo k zlepšeniu prostredia v našom meste. Veľa ľudí nás podporuje, ale je aj veľa tých ktorý krútia hlavami prečo robíme poriadok práve my. Prečo to nenecháte na mesto, tých čo to znečistili, štát? Pretože kedysi, to čo robíme nebolo nič výnimočné, ľudia si vážili svoje okolie, prírodu. Doba je divná, preto sme museli prísť my.

Nápad na vytvorenie skupiny prišiel v období keď v našom meste začali vo veľkom vypiľovať zeleň. Vytvoril som skupinu na Facebooku s priateľmi s ktorými sme sa poznali dlhé roky. Zhodli sme sa na tom že si musíme sadnúť a spísať čo chceme, čomu sa budeme venovať a určili sme si pravidlá. Začiatky boli o upratovaní najviac znečistených častí mesta, postupom času sme po konzultácii s mestom začali sadiť stromy. Nerobíme to hala-bala, vždy sa dohodneme kde by sme mohli zasadiť strom a tak isto aj aký veľký bude keď vyrastie za pár rokov. Snažíme sa ľudí naučiť že stromy nie sú len alergie a popadané lístie. Stromy v meste sú užasná vec, čistia vzduch, ochladzujú okolité prostredie a o tom že vytvárajú kyslík snáď ani nemusíme hovoriť.

Po pol roku fungovania môžem so spokojnosťou povedať že sa nám podarilo inšpirovať niekoľkých ľudí, zviditeľniť našu dobrovoľnícku činnosť a zapojiť do našej práce ďalších ľudí ktorý nám pomohli aj pri včerajšej akcii pod záštitou celoslovenskej akcie Upracme (si) Slovensko. Naša aktivita bude naďalej pokračovať a dúfam že časom inšpirujeme aj iné mestá, obce, jednostlivcov. Je ťažké ľuďom vysvetliť že nie sme organizovaný žiadnou stranou, mestom, organizáciou, Sorošom :D. Máme niekoľko sponzorov, od nich máme zdarma potlačené oblečenie. alebo nápoje, rukavice a igelitové vrecia.

Mojim osobným cieľom je budúci rok zorganizovať spolu s podobne zanietenými skupinkami akcie ako napríklad "Upracme si Malú Fatru". Pri takejto akcii by sme si vyzbierali náš národný park. Zatiaľ však stojím nohami na zemi a a pokračujem vpred "Za lepšie Turany".

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
1
Poslať správu

Chceš vedieť, keď robert.halama pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.

Ďalšie články autora

Zobraziť všetky
2.11.2017 09:15
Dobrý burger?
23.10.2017 13:07
Bosna a Hercegovina