23.12.2018 15:57

Bez cukru od štedrého večera

Pretože od Nového roka je to také klišé ...

S Novým rokom prichádzajú fitness výzvy, výzvy na chudnutie, výzvy na cvičenie, výzvy o zmene života.

Samozrejme, aj ja si každý rok dávam prvého januára milión predsavzatí, z ktorých dodržím tak dva? Aj to nie vždy a nie tak, ako som si predstavovala.

Tentoraz som sa rozhodla to spraviť inak.

Keďže som na Vianoce prišla k rodičom, kde je pojem zdravá strava skoro sprosté slovo, nemá zmysel tu nejaké moje zásady dodržiavať. Mamina kuchyňa je perfektná, ale akosi mi začali prekážať tie tony cukru a bielej múky, ktoré ona s obľubou používa pri každom varení a pečení. Raňajky: chlieb s paštékou, na obed polievka zahustená bielou múkou a za tým nejaké súper múčne jedlo, na večeru zas nejaký ten chlebík. Zeleninka a ovocie sa našej domácej kuchyni zďaleka vyhýbajú. Na stole plno koláčov, čokolády, cukríkov ...

Čaká ma náročný týždeň.

Od nového roka plánujem jemne upraviť jedálniček a začať cvičiť pravidelnejšie. Tiež chcem na mesiac (minimálne) vylúčiť cukor, bielu múku (pečivo a moje milované cestoviny) a ryžu. Preto chcem začať so sladkosťami "od zajtra", aby som po týždni bez sladkostí mohla nabehnúť na ďalší týždeň bez pečiva a ostatných vecí.

Čo sa týka chudnutia, cvičenia a zdravej stravy, pravidelne zlyhávam. Dokážem vydržať pár dní na diéte, potom týždeň žeriem hlava-nehlava, potom zas opäť nejaká tá diétka. Keď sa zatnem, vydržím aj bez sladkostí. Ale potom príde obľúbená časť mesiaca a ja len sedím pred otvorenou chladničkou a ladujem do seba všetko, čo v nej nájdem.

Do nového fitness diára 2019 som si popísala všetky výzvy, ktoré chcem v januári dosiahnuť. Pridala som si veľa vlastných, popísala plány, ako dosiahnuť vytúžené sexi krivky a sexi telo. Už len to vydržať.

Jedna vec je skončiť s cukrom, druhá začať jesť viac ovocia a zeleniny, tretia je o cvičení. Podarilo sa mi za mesiac cvičenia a ako-tak zdravej stravy dať dole 2cm z bokov a zo stehien, čo u seba považujem za obrovský úspech. Lenže ďalej sa mi už cvičiť nechcelo. Dokonca ani teraz keď píšem tento článok ma nejako neťahá si ísť zacvičiť, namiesto toho mám chuť si ľahnúť pod deku s kakaukom v ruke.

Tento týždeň bude náročný, ale skúsim to nejak zvládnuť. Pomaly, jeden deň za druhým. Aj keď sa na mňa teraz usmievajú koláče z dvoch táciek, asi im začnem odolávať už dnes.

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
0
Poslať správu

Chceš vedieť, keď Donna pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.