26.1.2019 13:02

Make Love - Milovať

182. Deň - Utorok 15.1.2019

Veľmi sa mi páči preloženie slova milovať po anglicky – Make Love.

Odporučil by som to prekladať a ponúkať ľuďom na tanieri, najmä tým, ktorí po prvom probléme alebo inom riešení vo vzťahu hľadajú únik – ľahšiu cestu.

Milovať niekoho znamená tak ako píše anglický preklad Robiť Lásku. Neznamená to, odísť od niekoho v ťažkej chvíli, robiť lásku potrebujeme práve v tých najťažších chvíľach.

Láska sa nerobí v posteli, tak ako si mnohí myslia. Láska sa nerodí v jednom okamihu pri náhodnom stretnutí, láska na prvý pohľad mi tu tiež trocha uteká...

Ale dá sa láska robiť na prvý krát ?? Určite áno !

Robiť lásku znamená oveľa ťažšiu prácu ako drieť v bani celý deň. Robiť lásku je tá najťažšia práca na svete. Túto prácu sa učíte celý život a stále ju neviete, stále sa zdokonaľujete, stále sa musíte zlepšovať. Nikto Vám nedá základy, nenaučia Vás ju v škole, nepovedia Vám o nej nič. Čím viac ju chcete, tým je vzdialenejšia. Tak krásna, tak božská -Láska. Robiť ju musíte celý život, no peniaze za ňu nedostanete. Dostanete však oveľa viac. To, čo láske dáte, to Vám láska vráti dvakrát viac. Celý život ju pestujete, skúšate, často krát je zbičovaná, vetrom ošľahaná , no keď Vám doma vykúri aj tie najchladnejšie miesta – je to na nezaplatenie. Robiť lásku je zodpovednosť na celý život, robiť ju poctivo so stále zapálenou iskrou medzi dvomi partnermi je ozajstná skúška života, ktorú zvládnu len partneri pripravení na Robotu Lásky – robotu večného života.

Áno, stáva sa, že Robenie Lásky je bolestivé a dokonca sa môže stať bankrotom našich sŕdc. Vtedy nám nič nedáva zmysel, nechceme robiť nič. Pýtame sa: prečo

Odpoveď dostaneme až po určitom cykle, ktorý nám sám Boh prisúdi. Neveríme mu, ale neskôr mu ďakujeme, velebíme ho a oslavujeme.

A to až vtedy, keď začneme šíriť lásku všetkým naokolo bez ostychu, súcitu a predsudkov. Nie je to jednoduché, robiť lásku je ťažšie ako čokoľvek na svete, ale tá odmena, ktorá sa ti vráti je práve tvoja podstata života.

Make Love – Rob Lásku (Miluj) .

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
3
Poslať správu
Stredu 20.6.2018 som nastúpil na psychiatrické oddelenie do Banskej Bystrice s diagnózou F63.0 - patologické hráčstvo. Odvtedy si píšem denník, ktorý mi pomáha abstinovať. Možno sa tu niekto nájde s podobným problémom, možno Vás niečim oslovím a vzájomne si pomôžeme. Som normálne nenormálny človek presne ako ty. Len chcem dať von zo seba moje myšlienky, pocity, názory ....

Chceš vedieť, keď onik #46 pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.

Ďalšie články autora

Zobraziť všetky
22.2.2019 20:42
Keď cítim, kam patrím
15.2.2019 14:00
Vôňa života
11.2.2019 22:15
Help me !!!