Ninka na vandrovke: Bangkok

Keď sa film "The Hangover" stane skutočnosťou a v Bangkoku stratím najlepšieho kamaráta.

9.január. Už som na cestách mesiac. Za domovom sa mi vôbec necnie, pretože stále zažívam niečo nové. Začínam sa zamýšľať nad mojim životom po návrate na Slovensko. Kambodža ma nezmenila, pretože hodnoty som mala vždy rovnaké, ale rozhodne obohatila moju dušu. V hlave mám množstvo neucelených myšlienok o tom, ako by som mohla pokračovať v pomáhaní aj doma. A možno aj to, že by som sekla s fotením. Ale ako vravím, zatiaľ sú to len neucelené myšlienky, ktoré mi behajú po rozume.

Vráťme sa ešte na chvíľu do Vietnamu. S AJ bol náš vzťah zo začiatku priateľský, no posledné dni sme trávili viac času osamote, kde som mala možnosť ho spoznať. Zistila som, že je neskutočne chytrý a rozhľadený. Niet divu, veľa toho precestoval. Neustále ma prekvapoval niečím novým. Je rovnako dobrodružný ako ja a obaja od života očakávame to isté. Asi nemá zmysel tu ďalej básniť. Jednoducho sme sa do seba začali zamilovávať. Doteraz nerozumiem ako je to celé možné, pretože je to totálne bláznivé. AJ sa teda rozhodol, že so mnou poletí do Bangkoku, kde som sa mala stretnúť s najlepším kamarátom Bajlom.

Prvá noc v Bangkoku

Konečne som sa po mesiaci stretla s Bajlom! Zoznámila som ich s AJ a hneď som poznamenala, že na Bajla musím vždy dávať pozor, pretože bezo mňa je stratený. AJ sa zasmial, pretože si myslel, že si robím srandu. A my sme si aj robili srandu, ale z neho, pretože sme si mysleli, že ako Ind si dá tri poldeci a hneď odpadne. Nuž. Každý z nás sa v niečom trochu mýlil.

Dali sme si tour de bar na rušnej bangkockej ulici. V každom jednom podniku ma museli čašníci napomínať, aby som prestala tancovať na stoličke. No čo, hrali fakt dobre! Tancovala som 4 hodiny vkuse a AJ vydržal tancovať so mnou. Vôbec po tých troch poldeci neodpadol, ako sme si mysleli. Ponížene musím priznať, že nás – Slovákov – celkom obstojne prepil.

Išli sme si sadnúť na obrubník, pretože som už naozaj nevládala. Vedľa nás sedel malý chlapec, ktorý uspával jeho mladšieho brata, zatiaľ čo ich mama opodiaľ predávala jedlo. Videla som, ako AJ stiekla slza po líci pri pohľade na nich.

A potom nastal ten osudný zlom. Stratila som Bajla. V Bangkoku! A neozýval sa mi ani na druhý deň ráno, ani na obed. Už som sa začínala cítiť ako vo filme Hangover. VĎAKABOHU som ho poobede našla ležať v posteli. Stratil mobil. A sme doma. A nepýtajte sa ako, doteraz sme na to neprišli.

Druhá noc v Bangkoku

Ja som vôbec nevedela, že Bangkok je taký obrovský a moderný! Je plný mrakodrapov. A mrakodrapy majú čo? Skybary! Usadili sme s v jednom naozaj parádnom, na pohár vínka. Neviem čo to bolo zač (hanbím sa po druhýkrát – ako obyvateľka vínového mesta), no bolo to najlepšie víno v mojom živote. A najlepšie víno v mojom živote hneď vystriedalo to najhoršie víno v mojom živote - v ďalšom podniku. Keď náhodou zbadám nahú ženu, hneď sklopím zrak, pretože sa hanbím. No a teraz si ma predstavte v striptízovom klube. Cítila som sa veľmi zvláštne a dievčat mi bolo zo začiatku ľúto. No potom prišla jedna z nich ku mne a asi sa ma snažila rozveseliť lap dancom. Čo sa jej podarilo, pretože som skoro zomrela od smiechu, že sa mi toto deje :D AJ sa tiež smial a hovoril, že na toto rande určite nikdy nezabudne. No veď popravde, kto môže povedať, že bol na jednom z prvých rande na striptíze?!

View this post on Instagram

Last Night in BKK ✨

A post shared by Nina Skalíková | official (@ninaskalikova) on

Podvečer sme si dali trochu kultúry a spravili si výlet loďou (miestnou mhd za 50 centov), ktorá bola totálne preplnená. Cítite sa tam rovnako, ako v preplnenom autobuse v Bratislave, počas najväčších horúčav. Ale ušetrili sme každý okolo 30e, kedže sme nešli súkromnou, ktorú nám najprv ponúkali.

Bajlovi sa AJ veľmi páči, čomu sa naozaj teším. Aj keď povedal, že sa pri ňom občas cíti ako úplný hlupák, pretože AJ vie asi naozaj všetko o všetkom. Teda nie. Nachytala som ho na značke BAŤA. Niekde sme na ňu narazili a AJ povedal, že tú značku vlastní jeho kamarát. HA! Talentovky som robila v Baťovom mestečku, takže dobre poznám jej pôvod. A tak som vyhrala pivo.

Tretia noc v Bangkoku

AJ mal po polnoci letieť do Delhi, tak sme si chceli dať kľudný večer. Sadli sme si na ulici ku stánku s jedlom. Predavač akurát na youtube vyberal, čo pustí ako ďalšie. Spýtala som sa ho, či si môžem vybrať. Súhlasil. Ooo ano, toto bolo niečo pre mňa! Ako prvá išla samozrejme Slim Shady a po nej nasledoval 50Cent, Snoop Dogg a iné klasiky, ktoré zbožňujem. Roztočila som to uprostred ulice a stiahla do tanca nejedného okoloidúceho, dokonca i mnícha. Blížila sa polnoc, tak sme pomaly museli ísť. Viezli sme sa dlhú cestu taxíkom. AJ mi ležal na nohách a pozerali sme sa jeden druhému do očí. Celý čas, bez slov, len s úsmevom. Myslím, že sme obaja v tom momente cítili rovnaký pocit šťastia, že sme našli jeden druhého.

V ďalšom článku vám poviem o magických, budhistických veciach, ktoré sa mi prihodili na Srí Lanke <3

PS: Ospravedlňujem sa za kvalitu fotiek, ale v Bangkoku som naozaj nechcela vyťahovať zrkadlovku :D

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
19
Poslať správu
Dievča z Modry, ktoré sa rozhodlo zistiť o živote niečo viac. A tak som sa vydala na 4-mesačnú cestu bez plánu a ciela do Ázie. Blogovať som začala preto, aby som sa po návrate vyhla otázke "no povedz ako bolo?". Na Slovensko sa vraciam v apríli. Možno :)

Chceš vedieť, keď Nina Skalikova pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.